E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak využít dešťovou vodu v domácnosti?

  • Přestože dešťová voda nemůže nahradit pitnou vodu, nabízí se několik možností, jak ji lze efektivně využít v domácnosti nebo na zahradě.

  • Poslouží na splachování WC nebo na praní a zalévání.

  • Jejím používáním šetříte nejen přírodu, ale také svoji peněženku.

Plýtvání a nedostatek vody jsou poslední dobou velká témata. Špatné hospodaření s vodou má dopady nejen na přírodu, ale také na rozpočet domácnosti. Průměrná denní spotřeba vody na člověka je přes 100 litrů denně, přitom lze téměř polovinu nahradit vodou dešťovou. Základem úspěchu je její správný sběr a následné uskladnění.

Na sběr dešťové vody postačí okapy a dostatečně velká nádrž, ve které se voda bude uchovávat. Obecně se nedoporučují měděné okapy a střešní krytina z asfaltu nebo eternitu, které vodu při sběru kontaminují. Nádoba na vodu může obsahovat poklop, díky kterému zabráníte jejímu znečištění. Na výběr je nadzemní i podzemní nádoba na uskladnění vody.

Dešťová voda neobsahuje chlor a soli

Ideální pro využití dešťové vody je zalévání zahrady nebo praní prádla. V případě zalévání (a to jak venkovních, tak pokojových rostlin) je dešťová voda výhodná z více důvodů. Kromě ekologické a ekonomické šetrnosti vyhovuje i rostlinám. Protože neobsahuje chlor a soli, je pro zalévání vhodnější než voda pitná.

TIP

Nádrž na dešťovou vodu sníží spotřebu vody v domácnosti až na polovinu. Další kubíky „pitné kohoutkové“ ušetříte díky šetřičům Watersavers. Český výrobek dokáže divy tím, že proud vody provzdušní. Někomu potom přijde sprchování ještě příjemnější než dříve.

Praní v dešťové vodě zase lépe rozpouští prací prášky a nezatěžuje pračku, protože voda je měkká. Takže z dlouhodobého hlediska je praní méně nákladné i proto, že není potřeba pořizovat změkčovače vody.

Při splachování WC dochází k vysoké spotřebě vody, kterému se ale nelze úplně vyhnout. Při používání vody dešťové je opět výhodou měkká voda, která WC neucpává vodním kamenem. To eliminuje používání silných čistících prostředků.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.