E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kde koupím, nebo prodám elektromobil? Bazar je rizikový

Automobil Elektřina Emise Veřejný sektor
  •  Renomované automobilky nabízejí k základním verzím svých strojů bonusy, jako například prodlouženou záruku a tísňovou linku, údržbu  součástek, půjčovnu speciálních doplňků, propojení nabíječky s chytrým telefonem atd.
  •  Existují levnější trhy, na kterých můžete koupit elektromobil - bazar ojetin najdete lehce prostřednictvím internetového vyhledávače. S klesající  cenou ovšem stoupá riziko. Někteří inzerenti totiž elektromobil prodávají, protože s vozem nejsou spokojeni.  

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.

Prodám elektromobil, ale bez baterie

Ojeté elektromobily prvních generací se čas od času objeví i v českých bazarech. Inzeráty na prodej elektromobilů najdete také třeba na německých odborných webech. "Prodám elektromobil," píšou desítky českých a německých řidičů, ale se zárukou spíše nepočítejte. Inzeráty čtěte raději celé, protože mohou obsahovat například varování: „Vozidlu chybí baterie, poslouží domácímu kutilovi k dopracování.“

Vadný elektromobil? Bazar nemusí přijmout reklamaci

Pokud chcete koupit elektromobil v autobazaru, zavčas zkontrolujte, zda inzerovaný vůz má v pořádku všechny administrativní náležitosti a je technicky schopen jízdy. Klíčovou a nejdražší komponentou elektromobilu je baterie. Pokud je to možné, nechte zkontrolovat její stav v autorizovaném servisu. Zbývá vůbec ještě nějaký důvod, proč platit za ojetý elektromobil? Bazar stáhne cenu až pod 300 000 korun a šikovný kutil skutečně leccos svede, i když vozidlo začne zlobit. Ojetý elektromobil se může také hodit jako druhý vůz do rodiny, u něhož nevadí kratší dojezd, ale naopak u něj využijete levné parkování a možnost vjezdu do historických center měst zdarma.

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh!