E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Kolik činí ekologická daň v roce 2018? Tabulka!

Rodinný rozpočet Automobil Emise Životní prostředí Zákony

  •  Státní instituce a územní samosprávné celky vybírají poplatky za významné znečišťování vodních zdrojů, ovzduší nebo zastavění  zemědělské  půdy.
  •   Na ochranu životního prostředí povinně přispívají odběratelé elektřiny.
  • Náklady spojené s ekologickou likvidací s sebou nese také většina starých automobilů.

"Ekologická daň" za energie

  1. Jako ekologická daň z elekřiny se Ekologická daň z elektřiny: Nově ani odběratelé „zelených tarifů“ nejsou osvobozeni a také musejí platit 34,24 Kč včetně DPH za každou spotřebovanou megawatthodinu (MWh). Většina domácností takhle odvede řádově desetikoruny, majitelé přímotopů až tisícovku ročně.
  2. Ekologická daň 2016 ze zemního plynu: Nevztahuje se například na domácnosti, výrobu elektřiny, metalurgické nebo mineralogické práce. Většina firem zaplatí navíc 37,03 Kč včetně DPH za každou spotřebovanou megawatthodinu (MWh) zemního plynu.
EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Starý dobrý bonmot říká, že nejlevnější je energie, kterou vůbec nespotřebujete. S úsporou elektřiny klesne vaše „ekologická daň“, a navíc můžete dostat odměnu až 1 500 Kč ročně! Zateplení a efektivnější spotřebiče sice vyžadují investici, ale dlouhodobě šetří domácí rozpočet i přírodu.

Automobilová ekologická daň – tabulka

Při registraci použitého osobního nebo nákladního automobilu většinou musíte uhradit poplatek, sloužící k likvidaci vraků. Podle emisí ve výfukových plynech a evropských norem prodraží motoristovi život „ekologická daň“. Tabulka ze zákona č. 185/2001 Sb. ukazuje, že majitelé vybraných vozidel jsou poplatku ušetřeni.

Emise EURO 3 a některá historická vozidla 0 Kč
Emise EURO 2 3 000 Kč
Emise EURO 1 5 000 Kč
Nesplnění mezních hodnot EURO 1 ani EURO 2 10 0000 Kč
EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Před výběrem nového automobilu použijte specializovanou kalkulačku, která porovnává různá paliva. Například stlačený zemní plyn (CNG) vytváří svým spalováním poměrně málo škodlivin a vychází levně také proto, že ho nezdražuje žádná ekologická daň.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.