E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kolik energie ušetří LED televize?

  •  LED podsvícení obrazovky televizorů a počítačových monitorů šetří energii.
  •  Spotřeba televizorů s LED podsvícením se pohybuje okolo 60 W.
  •  Televize s LED podsvícením mají jasný obraz s vysokým kontrastem.
  •  LED televize mají teoreticky vyšší životnost, než obrazovky podsvícené zářivkami. 

Technologie LED zajišťuje kvalitní obraz, jasnější barvy a výraznější kontury, navíc má mnohem nižší spotřebu elektřiny než starší modely. Oproti LCD televizorům, které obsahují standardní studené katodové zářivky, jsou LED modely podsvícené diodami. Průměrná spotřeba LED televize je o 30–40 % nižší než u běžných LCD modelů.

LED televize mají nižší spotřebu elektřiny

Nízká spotřeba není jedinou ekologickou vlastností těchto televizorů. Výhodou je také to, že neobsahují rtuť, a proto je jejich případná likvidace mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Kvalita obrazu u LED modelů je takřka srovnatelná s plazmovou televizí a LED televize dokáže reprodukovat „opravdovou černou barvu“. Díky novým technologiím se snižuje i jejich tloušťka a hmotnost.

Velké plazmové televize měli spotřebu až 500 W. LED podsvícení přineslo výrazné snížení spotřeby, která se u Fulll HD rozlišení a obrazovce o velikosti 40“ až 46“ pohybuje pouze kolem 40 až 60 W. 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.