E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí levná a ekologická drogerie?

Životní prostředí Rodinný rozpočet Voda
  •  Ohleduplnost vůči životnímu prostředí prospívá také lidskému zdraví, a přitom nemusí zatížit finanční rozpočet.
  •  Například ekologická drogerie neobsahuje škodliviny a ropné produkty, je biologicky rozložitelná a není testovaná na zvířatech.
  •  Nevysušuje lidskou pokožku a nezatěžuje dýchací cesty.
  •  Svojí mycí účinností vyhoví běžným požadavkům a přitom má podobnou cenu jako tradiční čisticí prostředky.  

Ekologická drogerie prospívá lidskému zdraví

Šetrné čisticí prostředky ocení především alergici, astmatici a rodiny s malými dětmi. Na tuzemském trhu je k dostání ekologická drogerie pro údržbu toalety, skla, praní i mytí nádobí. Do kuchyňských myček snadno seženete bezfosfátové tablety, jež neobsahují látky znečišťující říční toky.

Při výběru zohledněte prací účinnost, která bývá uvedená na obalu a měla by přesahovat 75 %. Možná vás zaujme také čas biologické rozložitelnosti. Nejšetrnější ekologická drogerie po použití přirozeně „zmizí“ za pouhých 7 dnů, ale přijatelný je také 1 měsíc. Zbylé etikety, uzávěry a obaly by měly splňovat podmínku recyklovatelnosti.

Litr šetrné drogerie seženete za 40 Kč

Usazeniny, skvrny a špínu můžeme doma čistit obyčejným octem. Je šetrný vůči životnímu prostředí a litr stojí kolem 40 Kč. Poměrně levně seženete rovněž produkty, vyrobené cíleně pro specifickou úklidovou činnost – například pro kuchyň nebo toaletu.

Jmenujme aspoň nejznámější čističe, které jsou označované jako ekologická drogerie. Obyvatelé České republiky hledají prostřednictvím internetových vyhledávačů především značky: Dedra, Eurona, Missiva, Ecover, Permon, Frosch, Feel eco, Bio-D, Qalt, Sonett a Sodasan. Pro úplnost dodejme, že tradiční čistič stává kolem 20 – 500 Kč/l.

Mnoho firem tvrdí, že prodávají šetrné čisticí prostředky. Využijte bohatou tržní nabídku, vybírejte a zkoušejte. Jenom dávejte pozor na některé klamavé internetové reklamy. Než případně koupíte nový výrobek, raději předem pročtěte obchodní podmínky.