Podle čeho vybírat LED žárovky do auta? 6

Osvětlení Elektřina Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice

  •  LED žárovky do auta musí mít vyhovující patici a požadované elektrické napětí.
  •  Dále vyberte pouze LED žárovky do auta, které jsou povolené na pozemních komunikacích. 

TIP

Zářivky můžeme napájet jenom elektřinou, ale TAHLE internetová aplikace vám srovná hospodárnost různých pohonných hmot: benzínu, nafty a stlačeného zemního plynu!

LED žárovky do auta mají různé patice

H11, H7, H4, H1, BA15S, P22D, BAY15D… LED žárovky do auta mají různé „kořenové součástky“, kterými přijímají elektřinu. Jiné obvykle pasují do předních světlometů, jiné do dálkových světel a tak bychom mohli pokračovat. Univerzálně platné rozmístění bohužel neexistuje, záleží na konkrétním automobilu. Pozor také na elektrické napětí, je rozdíl například mezi 12 a 24 V (volty).

Horší LED žárovky pasují do auta, ale nepatří na silnice

Nejsou homologované pro provoz na pozemních komunikacích, používejte pouze jako tunning doplněk,“ uvádějí někteří prodejci v produktových popiscích. Jestli chcete jezdit po silnicích, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které důvěryhodný obchodník opatřil zakroužkovanou značkou „E8“. Ta znamená, že přístroj vyhovuje českému zákonu č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

RADA

Moderní zářivky fungují natolik úsporně, že jsou některými řídicími systémy automaticky nahlašovány jako prasklé. Abyste nebyli zbytečně rušeni a znepokojováni, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které zahrnují „eliminátor chybových hlášení CAN-BUS“.

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.