E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Podle čeho vybírat LED žárovky do auta?

Osvětlení Elektřina Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice

  •  LED žárovky do auta musí mít vyhovující patici a požadované elektrické napětí.
  •  Dále vyberte pouze LED žárovky do auta, které jsou povolené na pozemních komunikacích. 

TIP

Zářivky můžeme napájet jenom elektřinou, ale TAHLE internetová aplikace vám srovná hospodárnost různých pohonných hmot: benzínu, nafty a stlačeného zemního plynu!

LED žárovky do auta mají různé patice

H11, H7, H4, H1, BA15S, P22D, BAY15D… LED žárovky do auta mají různé „kořenové součástky“, kterými přijímají elektřinu. Jiné obvykle pasují do předních světlometů, jiné do dálkových světel a tak bychom mohli pokračovat. Univerzálně platné rozmístění bohužel neexistuje, záleží na konkrétním automobilu. Pozor také na elektrické napětí, je rozdíl například mezi 12 a 24 V (volty).

Horší LED žárovky pasují do auta, ale nepatří na silnice

Nejsou homologované pro provoz na pozemních komunikacích, používejte pouze jako tunning doplněk,“ uvádějí někteří prodejci v produktových popiscích. Jestli chcete jezdit po silnicích, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které důvěryhodný obchodník opatřil zakroužkovanou značkou „E8“. Ta znamená, že přístroj vyhovuje českému zákonu č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

RADA

Moderní zářivky fungují natolik úsporně, že jsou některými řídicími systémy automaticky nahlašovány jako prasklé. Abyste nebyli zbytečně rušeni a znepokojováni, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které zahrnují „eliminátor chybových hlášení CAN-BUS“.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.