E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Podle čeho vybírat LED žárovky do auta?

Osvětlení Elektřina Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice

  •  LED žárovky do auta musí mít vyhovující patici a požadované elektrické napětí.
  •  Dále vyberte pouze LED žárovky do auta, které jsou povolené na pozemních komunikacích. 

TIP

Zářivky můžeme napájet jenom elektřinou, ale TAHLE internetová aplikace vám srovná hospodárnost různých pohonných hmot: benzínu, nafty a stlačeného zemního plynu!

LED žárovky do auta mají různé patice

H11, H7, H4, H1, BA15S, P22D, BAY15D… LED žárovky do auta mají různé „kořenové součástky“, kterými přijímají elektřinu. Jiné obvykle pasují do předních světlometů, jiné do dálkových světel a tak bychom mohli pokračovat.

TIP

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh! 

Horší LED žárovky pasují do auta, ale nepatří na silnice

Nejsou homologované pro provoz na pozemních komunikacích, používejte pouze jako tunning doplněk,“ uvádějí někteří prodejci v produktových popiscích. Jestli chcete jezdit po silnicích, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které důvěryhodný obchodník opatřil zakroužkovanou značkou „E8“. Ta znamená, že přístroj vyhovuje českému zákonu č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.  Použití nehomologované LED žárovky v hlavních světlometech je nelegální a může být na překážku například při technických kontrolách (STK) nebo vám může přitížit při vyšetřování eventuální dopravní nehody. Naopak LED žárovky H7 můžete bez obav použít třeba v blinkrech, koncových světlech nebo ve světlech pro denní svícení. Výhodou LED žárovek je hlavně vyšší životnost a menší energetické nároky.

RADA

Moderní zářivky fungují natolik úsporně, že jsou některými řídicími systémy automaticky nahlašovány jako prasklé. Abyste nebyli zbytečně rušeni a znepokojováni, vybírejte jenom takové LED žárovky do auta, které zahrnují „eliminátor chybových hlášení CAN-BUS“.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.