E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kolik stojí nejlevnější LED žárovky?

Osvětlení Elektřina Rodinný rozpočet Spotřebiče Investice

  •  Nejlevnější LED žárovky pořídíme od 50 Kč. 
  •  Nejlevnější LED žárovky můžeme hledat podle různých kritérií a pokaždé vyhrají jiné modely.

1.

Nejlevnější LED žárovky podle vstupní investice

Energeticky úsporné světlo může stát kolem 50 Kč včetně DPH. Jenomže podobné „nejlevnější LED žárovky“ mívají omezené vlastnosti. Někdy svítí pod malým úhlem, takže ozařují pouze rozevřenou knihu, nikoli celou místnost. Nebo jsou slabé, případně brzy dosluhují…

RADA

Nejlevnější LED žárovky nepoznáte podle pouhých cenovek! (Promiňte, ale dobrý rádce raději zmiňuje každou důležitou okolnost, i když je zdánlivě banální a samozřejmá.)

2.

Nejlevnější LED žárovky vzhledem ke světelné účinnosti

Proč vlastně hledáme kvalitní zářivku? Aby vám spolehlivě a levně svítila, a právě výkon je dalším možným kritériem. Z obalu potřebujeme vyčíst pouze dvě hodnoty: počet lumenů (intenzitu světelného toku) a příkon (spotřebu). Nejlevnější LED žárovka má nejnižší podíl těchto čísel. Například 70 lm/W znamená, že dostanete celých 70 lumenů světelného toku za jediný watt. Tradičním wolframovým žárovkám vychází zhruba 13 lm/W.

TIP

Světelná účinnost je dostatečným kritériem, pokud hledáte intenzivní světelný zdroj a preferujete energetickou úspornost. V našem internetovém obchodě lehce objevíte model, jehož výhodnost přesahuje 80 lm/W.

3.

Nejlevnější LED žárovky v Kč/hod.

Možná nesháníte intenzivní, ale spíše dlouhodobé světlo. V takovém případě musí nejlevnější LED žárovky spotřebovat nejméně peněz za hodinové svícení. Odpovídající hodnotu získáte následujícím výpočtem.

  • Předpokládanou životnost přístroje (v hodinách) vynásobte výkonem (ve W – wattech), opět násobte cenou elektřiny (asi 0,00483 Kč/Wh) a přičtěte vstupní investici, tedy prodejní cenu zvažované zářivky včetně DPH.
  • Hotovo? Celkové pořizovací a provozní náklady ještě vydělte životností přístroje, a zjistíte cenu hodinového svícení. Nejlevnější LED žárovky spotřebují minimum Kč/hod.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.