E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí a ušetří okna pro pasivní domy?

Teplo Investice Moderní technologie Životní prostředí

- Okna pro pasivní domy jsou poměrně drahá, ale svoji pořizovací cenu spolehlivě vrátí.

- Totéž platí pro kvalitní zateplovací materiály a automatický větrací systém, který zpětně využívá tepelnou energii vydýchaného vzduchu.

Prosklené otvory lidských příbytků pouštějí dovnitř světlo a opticky zvětšují interiér. Blahodárné jsou především výhledy do otevřené krajiny, vyzdobené barevnými květinami. Okna pro pasivní domy dokonale splňují také další, prozaické funkce: Odolávají povětrnostním vlivům a jsou vzduchotěsné, takže minimalizují tepelné úniky . Bývají orientované k jihu, aby propouštěly maximum slunečního záření a sloužily vlastně jako zdroj solární energie .

Okna pro pasivní domy jsou součástí komplexního řešení

Tuzemské domácnosti a podniky pilně zateplují svoje sídla. Sokly, obvodové stěny a střechy pokrývají izolačními materiály, vyměňují dveře a okna. Spotřeba aktivně vyráběného tepla v domácnostech strmě klesá, ale stále zůstává významná. Okna pro pasivní domy jsou součástí nejlepších architektonických projektů současnosti, které skoro vůbec nepotřebují vytápění! Jsou prakticky vzduchotěsné, protože větrání probíhá automatizovaně a neustále rekuperačním výměníkem.

Okna pro pasivní domy mají trojité sklo s hliníkovým nebo plastovým rámečkem, který někdy bývá zpevněný ocelovou výztuhou a může obsahovat speciální termoizolační vložku. Dovnitř pouštějí většinu slunečního záření (asi 55 %, oproti 92 % při jednoduchém zasklení), ale zároveň slouží jako tepelná izolace (hodnota tepelné prostupnosti je 0,6 W/m2K, tedy desetkrát nižší než při jednoduchém zasklení a dvakrát nižší než přes izolační dvojsklo). Díky kvalitnímu zateplení celé stavby a důmyslnému větrání potom zaplatíte za vytápění přibližně desetinovou částku, oproti běžné tuzemské domácnosti! Okna pro pasivní domy stojí přibližně 10 000 až 32 000 Kč, záleží na velikosti a provedení.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!