E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Pasivní dům - cena?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice Životní prostředí

- Pasivní dům nabízí zvyšení životní úrovně a zároveň snížení finančních výdajů na bydlení.

- Cena projektu závisí na lokalitě, schopnostech architekta, kvalitě izolačních materiálů a větracího systému.

- Pasivní dům obvykle stojí o 20 % více než běžná současná novostavba, ale vloženou investici dostanete zpátky díky úsporám. 

Prozatím pomineme zdravotní důsledky automatického větrání, které uvnitř udržuje stále čerstvý vzduch, bez prachu a plísní. Vyčíslíme okamžitou finanční hodnotu, kterou skrývá rodinný pasivní dům: Cena vytápění klesá přibližně na pouhé 4 000 Kč ročně a případným prodejem vyděláte až dvakrát více peněz, než kdybyste na realitním trhu nabízeli energeticky náročnou budovu.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Pasivní dům může na vašem pozemku vyrůst rychle a levně. Cena hrubé dřevostavby nemusí překročit milion Kč, i když započteme práci a DPH!

Když stavíte pasivní dům, cena izolace je investicí

Na podzim oblékáme mikiny a svetry, v zimním období tlusté bundy nebo dlouhé kabáty. Chytré bydlení funguje podobně, jenom izolační materiály jsou odlišné. Zateplete sokl, stěny a střechu, zkrátka postavte vzduchotěsnou obálku a máte základ pro pasivní dům. Cena izolace kolísá přibližně kolem 800 Kč/m2, ale závisí samozřejmě na zvoleném materiálu a tloušťce. Výborné vlastnosti mívá polyuretan, ale dobře vychází také minerální vata, polystyren, pěnové sklo nebo celulóza. Určitě chtějte tlustší než 20centimetrovou tepelnou izolaci.

Okna s trojitým sklem a větrání s rekuperací tepla

Slabým místem starých budov bývají prosklené stavební otvory, které sice pouštějí dovnitř hodně slunečního záření, ale zároveň nechávají unikat hodně tepla ven. Izolační trojskla a kvalitní rámy sice prodražují pasivní dům - cena speciálních oken sahá přibližně od 10 000 po 32 000 Kč. Ale tepelná prostupnost bývá oproti starému, jednoduchému zasklení zhruba desetinová! Důležité jsou i dveře, které musejí splňovat svoji zvukotěsnou, vodotěsnou, bezpečnostní a samozřejmě tepelně izolační funkci. Cenové rozptyly jsou obrovské, od 700 po 100 000 Kč.

Izolovali jsme domovní konstrukci, koupili bytelná okna a dveře. Ale kdybychom pravidelně otevírali dokořán okna, nastřádané teplo rychle unikne ven. Přidejme ještě automatický větrací systém vybavený rekuperační jednotkou a filtrací, a teprve nyní máme kompletní pasivní dům! Cena stoupá o dalších 90 000 až 150 000 Kč, ale výhody jsou obrovské. Větrání probíhá samovolně a průběžně, takže dýcháte stále čerstvý vzduch, zbavený prachu a dalších nečistot. Rekuperační jednotka zužitkuje tepelnou energii vydýchaných plynů, které jsou teprve potom odvedeny ven.

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Pasivní dům po většinu roku nepotřebuje vytápění, ovšem pro případ extrémních mrazů bývá vybavený například tepelným čerpadlem. Kdybyste hledali stejnou technologii, zprostředkujeme vám slevu na značkové přístroje Vaillant a Protherm. Ale vzhledem k pořizovací ceně a nízké spotřebě energie vycházejí v pasivním domě lépe například elektrické přímotopy.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.