E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak rychle "nakrmí" solární nabíječka iPhone?

Elektřina Moderní technologie Nabíječka Fotovoltaika
  •  IPhone, nebo jiný chytrý telefon dobije solární nabíječka díky slunečnímu záření.
  •  Ovšem tato malá ekologická "elektrárna" musí mít dostatečný výkon a potřebujete hezké počasí.

Výrobci solárních nabíječek pro mobily a tablety slibují skoro zázraky. Prý jenom natočíte přístroj ke slunci, propojíte USB kabel s telefonem a svižné plnění baterie začíná. Praxe ale může být složitější. O tom, jak rychle „nakrmí“ solární nabíječka iPhone, rozhoduje několik faktorů. I kvalitní přístroj potřebuje pěkné počasí, během zamračených dnů a nocí nečekejte žádné výsledky.

Výkonná solární nabíječka telefon dobije, pokud svítí slunce

Malá ekologická elektrárnička musí být dostatečně kvalitní. Výkon solárního článku pro nabíjení solárních telefonů hledejte aspoň kolem 3 wattů (W). Raději počítejte s tím, že reálná účinnost součástek zaostane za příslibem prodejce. Pokud baterie dosáhla svého dna, slabá solární nabíječka iPhone nerozjede ani po mnoha hodinách.

Solární nabíječky na mobil vybírejte s ohledem na výkon (udávaný ve wattech - W). Kromě výkonu sledujte i kapacitu (v miliampérhodinách – mAh). Zavčas zjistěte, jaké typy baterií lze konkrétní solární nabíječkou doplňovat.

Rozhoduje samozřejmě taky aktuální počasí. Pod otevřeným, jasným letním nebem naplní solární nabíječka iPhone energií rychleji, než když krajinu zastiňují mraky. Je možné, že celý proces potrvá pořádně dlouho a výsledkem bude, že prostřednictvím slunečního záření naplníte baterii telefonu jenom z poloviny.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!