Jak rychle "nakrmí" solární nabíječka iPhone? 1

Elektřina Moderní technologie Nabíječka Fotovoltaika

  •  IPhone, nebo jiný chytrý telefon dobije solární nabíječka díky slunečnímu záření.
  •  Ovšem malá ekologická elektrárna musí disponovat dostatečným výkonem a potřebujete hezké počasí.

Výrobci solárních nabíječek pro mobily a tablety slibují skoro zázraky. Prý jenom natočíte přístroj ke slunci, propojíte USB kabel s telefonem a svižné plnění baterie začíná. Praxe ale může být složitější. O tom, jak rychle „nakrmí“ solární nabíječka iPhone, rozhoduje několik faktorů. I kvalitní přístroj potřebuje pěkné počasí, během zamračených dnů a nocí nečekejte žádné výsledky.

Výkonná solární nabíječka iPhone „nakrmí“, pokud svítí slunce

Malá ekologická elektrárnička musí být dostatečně kvalitní. Výkon solárního článku pro nabíjení solárních telefonů hledejte aspoň kolem 3 wattů (W). Raději počítejte s tím, že reálná účinnost součástek zaostane za příslibem prodejce. Pokud baterie dosáhla svého dna, slabá solární nabíječka iPhone nerozjede ani po mnoha hodinách.

RADA

Solární nabíječky na mobil vybírejte s ohledem na výkon (udávaný ve wattech - W). Kromě výkonu sledujte i kapacitu (v miliampérhodinách – mAh). Zavčas zjistěte, jaké typy baterií lze konkrétní solární nabíječkou doplňovat.

Rozhoduje samozřejmě taky aktuální počasí. Pod otevřeným, jasným letním nebem naplní solární nabíječka iPhone energií rychleji, než když krajinu zastiňují mraky. Je možné, že celý proces potrvá pořádně dlouho a výsledkem bude, že prostřednictvím slunečního záření naplníte baterii telefonu jenom z poloviny.

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.