E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Kolik peněz ušetří solární nabíječka na mobil?

Elektřina Moderní technologie Nabíječka Fotovoltaika Rodinný rozpočet

  •  Solární nabíječka na mobil ušetří desítky korun ročně. 
  •  Oproti konvenčnímu využití elektrické zásuvky a centrální distribuční sítě.
  •  Je pomalejší a často dosahuje menších výsledků.
  •  Ovšem v extrémních situacích může toto zařízení na sluneční energii ušetřit mnoho problémů, a nakonec vyjít velmi výhodně.

Solární energie dopadá na zemský povrch bezplatně, ale v našich podnebných podmínkách je slunečních dnů menšina. Nebe často šedne a černá. Fotovoltaické elektrárny potom vyrobí minimum elektřiny, solárně-termické panely ohřejí málo vody a solární nabíječka na mobil může zůstat ve skříni. Účinnost v podmračených dnech prudce klesá a čekali byste příliš dlouho, než sluníčko dobije třeba jenom poloviční kapacitu mobilního telefonu.

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Je možné, že solární nabíječka na mobil reálně nedosáhne výkonu, který slibuje prodejce pro ideální počasí. Před nákupem srovnávejte rovněž kapacitu v miliampérhodinách (mAh). Zavčas zjistěte, jaké typy baterií můžete konkrétní solární nabíječkou zásobovat.

 

Solární nabíječka na mobil může být neocenitelná

Žijeme v omezeném světě, kde všechno má své limity. Ani solární nabíječka na mobil není dokonalá, ale ve specifických situacích může být drahocenná. Výletníci bloudící přírodou, nebo turisté ztracení v cizím městě třeba zjistí, že baterie jejich telefonů právě dosáhly svého dna. Kdesi ve vzduchu tuší mobilní signál, ale z různých důvodů nemají přístup k elektrické rozvodné síti. Solární zařízení v takovém případě zachrání situaci, samozřejmě za předpokladu, že aspoň trochu svítí slunce.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.