E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik peněz ušetří solární nabíječka na mobil?

Elektřina Moderní technologie Nabíječka Fotovoltaika Rodinný rozpočet
  •  Solární nabíječka na mobil ušetří desítky korun ročně. 
  •  Oproti konvenčnímu využití elektrické zásuvky a centrální distribuční sítě.
  •  Je pomalejší a často dosahuje menších výsledků.
  •  Ovšem v extrémních situacích může toto zařízení na sluneční energii ušetřit mnoho problémů, a nakonec vyjít velmi výhodně.

Solární energie dopadá na zemský povrch bezplatně, ale v našich podnebných podmínkách je slunečních dnů menšina. Nebe často šedne a černá. Fotovoltaické elektrárny potom vyrobí minimum elektřiny, solárně-termické panely ohřejí málo vody a solární nabíječka na mobil může zůstat ve skříni. Účinnost v podmračených dnech prudce klesá a čekali byste příliš dlouho, než sluníčko dobije třeba jenom poloviční kapacitu mobilního telefonu.

Je možné, že solární nabíječka na mobil reálně nedosáhne výkonu, který slibuje prodejce pro ideální počasí. Před nákupem srovnávejte rovněž kapacitu v miliampérhodinách (mAh). Zavčas zjistěte, jaké typy baterií můžete konkrétní solární nabíječkou zásobovat.

 

Solární nabíječka na mobil může být neocenitelná

Žijeme v omezeném světě, kde všechno má své limity. Ani solární nabíječka na mobil není dokonalá, ale ve specifických situacích může být drahocenná. Výletníci bloudící přírodou, nebo turisté ztracení v cizím městě třeba zjistí, že baterie jejich telefonů právě dosáhly svého dna. Kdesi ve vzduchu tuší mobilní signál, ale z různých důvodů nemají přístup k elektrické rozvodné síti. Solární zařízení v takovém případě zachrání situaci, samozřejmě za předpokladu, že aspoň trochu svítí slunce.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!