E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak sestrojit solární ohřev vody svépomocí?

Elektřina Voda Teplo Kutil Moderní technologie

  •  Nejpohodlnějším řešením jsou profesionální solární systémy, dodávané specializovanými firmami.
  •  Existují také balíčky předpřipravených komponent, které jenom poskládáte dohromady.
  •  Ovšem odvážlivci zkoušejí zkonstruovat solární ohřev vody svépomocí, navzdory různým úskalím.

Tradiční venkovní sprchu postaví každý. Solární ohřev vody zařídí černá barva, která nejlépe absorbuje sluneční záření. Jakoukoli nádrž, například plastový sud natřete, opatřete uzávěrem a postavte na vysoký stojan. Dovnitř přečerpejte vodu a solární ohřev vody svépomocí máte prakticky hotov. Zbytek zařídí letní slunce. Tahle metoda možná postačí skautům, ale nikoli majitelům bazénů.

RADA

Celý systém vybavte automatickou regulací, která při určité teplotě akumulační nádrže vypne čerpadlo. I velmi zruční kutilové by měli solární ohřev vody svépomocí nejdříve pořádně promyslet a možná raději pozvat zkušené odborníky.

Solární ohřev vody svépomocí má svoje úskalí

Seznam potřebných komponent vypadá jednoduše. Solární kolektor získává energii ze slunečního záření a ohřívá vodu, kterou rozvádí čerpadlo. Vzhledem ke změnám teploty vyrovnává tlak expanzní nádoba. V akumulační nádrži potřebujeme výměník tepla. Ideálně přidejme ještě odvzdušňování, pojistný ventil, teploměr, všechno pospojujme a získáme solární ohřev vody svépomocí.

RADA

Trápí vás vysoké náklady na energie a ohřev teplé vody v rodinném domě? Ušetřete solárním ohřevem vody s E.ON.

Solární ohřev vody svépomocí někteří odborníci kutilům vymlouvají. Drobnými chybami můžete zbytečně snížit účinnost systému. Navíc při montáži potřebujete speciální nářadí, například vozík na plnění solárního systému nemrznoucí kapalinou.

TIP

Provozujete solární elektrárnu? Společnost E.ON spolupracuje s malými výrobci včetně domácností a odkupuje elektřinu za výhodných podmínek.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.