E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Za jak dlouho se vyplatí spořič vody?

Voda Moderní technologie Investice

  •  Ušetřit na spotřebě vody lze přimontováním spořiče přímo na sprchovou baterii spořič vody.
  •  Spořič mísí kapky vody se vzduchem, výsledkem je intenzivní proud, který osvěží, přitom šetří peníze a přírodu.
  •  Spořiče vody vrátí svoji nákupní cenu nejpozději během 10. měsíce provozu. 

RADA

Spořič vody vybírejte podle svých pocitů. Než případně zaplatíte, vyzkoušejte výrobek doslova na vlastní kůži. Kvalitní spořiče vody umožňují, abyste nastavili průtok například na 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14 litrů za minutu. Záleží na vaší momentální náladě. Stanovte spotřebu, zavřete oči a nastavte proudu ruce. Není to ono? Zvolte jinou intenzitu průtoku. Anebo zkuste jiný model tohoto zařízení.

Jak funguje spořič vody

Na počátku byla prostá a logická myšlenka. Vodné a stočné stojí docela hodně peněz, v současnosti už kolek 80 Kč za kubický metr (1 000 litrů). Naproti tomu vzduch proudí kolem nás úplně zadarmo. Vyrobme spořič vody, který tyhle dva živly promíchá! Z vodovodního kohoutku potom vytryskne provzdušněný proud stejné intenzity jako dříve, možná dokonce příjemnější, a každopádně levnější. Jednoduchý nápad realizovaný promyšlenou technologií skutečně funguje, spořiče vody mají úspěch.

TIP

Několik českých ministerstev, univerzit, nemocnic, Nejvyšší soud nebo třeba Národohospodářský ústav Akademie věd nakoupily spořiče vody značky Watersavers. Znáte lepší reference? A my vám zařídíme také skvělou cenu, se slevou 20 %!

Propočítejme, kolik peněz ušetří spořiče vody

Správně, výhodnost případného nákupu raději sami zkontrolujme. Počítejme se skeptickým scénářem, abychom měli jistotu, že investice bude určitě návratná.

  • Kvalitní spořiče vody stojí přibližně 250 až 750 Kč, předpokládejme nejdražší hodnotu.
  • Spořiče vody Watersavers můžeme namontovat na různé vodovodní baterie. Zvolme sprchu, vanu, koupelnové umyvadlo a kuchyňský dřez. To znamená 4 přístroje a celkem 3 000 Kč.
  • Předpokládejme, že nainstalované zařízení reguluje jenom 1/2 domácí spotřeby. Tok snížíme z původních 16 na 10 litrů za minutu.
  • V průměrné čtyřčlenné rodině ušetříme 1 960 litrů za měsíc, to znamená úsporu 160 Kč na vodném a stočném. Pokud polovinu objemu ohříváme plynem, máme k dobru dalších 160 Kč.
  • Spořiče vody vrátí svoji cenu nejpozději v 10. měsíci provozu, ale pravděpodobně dříve!

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.