E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Za jak dlouho se vyplatí spořič vody?

Voda Moderní technologie Investice
  •  Ušetřit na spotřebě vody lze přimontováním spořiče přímo na sprchovou baterii spořič vody.
  •  Spořič mísí kapky vody se vzduchem, výsledkem je intenzivní proud, který osvěží, přitom šetří peníze a přírodu.
  •  Spořiče vody vrátí svoji nákupní cenu nejpozději během 10. měsíce provozu. 

Spořič vody vybírejte podle svých pocitů. Než případně zaplatíte, vyzkoušejte výrobek doslova na vlastní kůži. Kvalitní spořiče vody umožňují, abyste nastavili průtok například na 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14 litrů za minutu. Záleží na vaší momentální náladě. Stanovte spotřebu, zavřete oči a nastavte proudu ruce. Není to ono? Zvolte jinou intenzitu průtoku. Anebo zkuste jiný model tohoto zařízení.

Jak funguje spořič vody

Na počátku byla prostá a logická myšlenka. Vodné a stočné stojí docela hodně peněz, v současnosti už kolek 80 Kč za kubický metr (1 000 litrů). Naproti tomu vzduch proudí kolem nás úplně zadarmo. Vyrobme spořič vody, který tyhle dva živly promíchá! Z vodovodního kohoutku potom vytryskne provzdušněný proud stejné intenzity jako dříve, možná dokonce příjemnější, a každopádně levnější. Jednoduchý nápad realizovaný promyšlenou technologií skutečně funguje, spořiče vody mají úspěch.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!

Propočítejme, kolik peněz ušetří spořiče vody

Správně, výhodnost případného nákupu raději sami zkontrolujme. Počítejme se skeptickým scénářem, abychom měli jistotu, že investice bude určitě návratná.

  • Kvalitní spořiče vody stojí přibližně 250 až 750 Kč, předpokládejme nejdražší hodnotu.
  • Spořiče vody můžeme namontovat na různé vodovodní baterie. Zvolme sprchu, vanu, koupelnové umyvadlo a kuchyňský dřez. To znamená 4 přístroje a celkem 3 000 Kč.
  • Předpokládejme, že nainstalované zařízení reguluje jenom 1/2 domácí spotřeby. Tok snížíme z původních 16 na 10 litrů za minutu.
  • V průměrné čtyřčlenné rodině ušetříme 1 960 litrů za měsíc, to znamená úsporu 160 Kč na vodném a stočném. Pokud polovinu objemu ohříváme plynem, máme k dobru dalších 160 Kč.
  • Spořiče vody vrátí svoji cenu nejpozději v 10. měsíci provozu, ale pravděpodobně dříve!

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!