E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak rychle ušetří svoji cenu spořiče vody Watersavers?

Voda Moderní technologie Investice Veřejný sektor
  •  Spořiče vody značky Watersavers nakoupilo například Ministerstvo financí, Národohospodářský ústav Akademie věd, Karlova univerzita a dlouhá  řada dalších úctyhodných institucí.
  •  Domácnosti se stejná investice vrátí během 5. měsíce, pokud počítáme s krajně skeptickým scénářem.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!

Watersavers jsou uživatelsky přívětivé a efektivní

Na trhu s takzvanými perlátory funguje zdravá konkurence. Mezi kvalitními spořiči vody najdeme modely, které pasují na nejrůznější vodovodní hlavice – nad běžné umyvadlo a kuchyňský dřez, na sprchy nebo toalety. Závitové nainstalujete ručně, šroubovací vyžadují speciální výbavu. Prostřednictvím Watersavers jednoduše nastavíte spotřebu vody, od 4 po 14 litrů za minutu. A nyní propočítejme finanční návratnost!

  • Přístroje Watersavers stojí přibližně 250 až 750 Kč, předpokládejme nejdražší hodnotu.
  • Vyberme sprchový šetřič vody . Předpokládejme, že nainstalovaný spořič reguluje jenom 1/4 domácí spotřeby. Tok snížíme z původních 16 litrů na 10 litrů za minutu.
  • V průměrné čtyřčlenné rodině ušetříme 980 litrů za měsíc, neboli 78 Kč na vodném a stočném. Pokud bychom polovinu objemu ohřívali plynem, máme k dobru dalších 80 Kč!
  • Watersavers vrátí svoji cenu nejpozději během 5. měsíce provozu, ale pravděpodobně dříve!

Vedle těchto přístrojů existuje řada dalších možností, jak ušetřit za vodu. Zkontrolujte a utáhněte kapající kohoutky či vodovodní potrubí, protože uvolněným těsněním mohou zbytečně „protéct“ stokoruny ročně. Místo vany si dávejte sprchu a pořiďte si úspornou sprchovou hlavici. Při čištění zubů používejte na vodu kelímek. Spotřebiče jako pračku nebo myčku zapínejte teprve ve chvíli, kdy jsou opravdu naplněné.