E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak rychle ušetří svoji cenu spořiče vody Watersavers?

Voda Moderní technologie Investice Veřejný sektor
  •  Spořiče vody značky Watersavers nakoupilo například Ministerstvo financí, Národohospodářský ústav Akademie věd, Karlova univerzita a dlouhá  řada dalších úctyhodných institucí.
  •  Domácnosti se stejná investice vrátí během 5. měsíce, pokud počítáme s krajně skeptickým scénářem.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu E.ON. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců.

Watersavers jsou uživatelsky přívětivé a efektivní

Na trhu s takzvanými perlátory funguje zdravá konkurence. Mezi kvalitními spořiči vody najdeme modely, které pasují na nejrůznější vodovodní hlavice – nad běžné umyvadlo a kuchyňský dřez, na sprchy nebo toalety. Závitové nainstalujete ručně, šroubovací vyžadují speciální výbavu. Prostřednictvím Watersavers jednoduše nastavíte spotřebu vody, od 4 po 14 litrů za minutu. A nyní propočítejme finanční návratnost!

  • Přístroje Watersavers stojí přibližně 250 až 750 Kč, předpokládejme nejdražší hodnotu.
  • Vyberme sprchový šetřič vody . Předpokládejme, že nainstalovaný spořič reguluje jenom 1/4 domácí spotřeby. Tok snížíme z původních 16 litrů na 10 litrů za minutu.
  • V průměrné čtyřčlenné rodině ušetříme 980 litrů za měsíc, neboli 78 Kč na vodném a stočném. Pokud bychom polovinu objemu ohřívali plynem, máme k dobru dalších 80 Kč!
  • Watersavers vrátí svoji cenu nejpozději během 5. měsíce provozu, ale pravděpodobně dříve!

Vedle těchto přístrojů existuje řada dalších možností, jak ušetřit za vodu. Zkontrolujte a utáhněte kapající kohoutky či vodovodní potrubí, protože uvolněným těsněním mohou zbytečně „protéct“ stokoruny ročně. Místo vany si dávejte sprchu a pořiďte si úspornou sprchovou hlavici. Při čištění zubů používejte na vodu kelímek. Spotřebiče jako pračku nebo myčku zapínejte teprve ve chvíli, kdy jsou opravdu naplněné.

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.