E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak nákladné je tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Životní prostředí
  •  Přímým ohřevem interiéru dosáhneme vyšší účinnosti, než kdybychom využívali jako nosné médium vodu.
  •  Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch využívá pro ohřev domácnosti teplo z okolního vzduchu.
  •  Má vyšší topný faktor, než tepelná čerpadla vzduch-voda, založená na oběhu tekutiny prostřednictvím topné soustavy.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je levné

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou ekonomická nejen při svém provozu, ale i při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel využívajících energii země nebo vody odpadají další náklady s provedením podzemního vrtu. Jednoduchá a rychlá instalace tepelných čerpadel vzduch-vzduch je tedy spojená s nízkými investičními náklady. Nevýhodou je, že s tímto tepelným čerpadlem není možné ohřívat teplou užitkovou vodu.

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je vhodné především pro domy nebo byty, které nejsou příliš členité (mají více menších místností). Využívá se například v interiérech vytápěných elektrickými přímotopy, kde dokáže významným způsobem snížit provozní náklady bez vysokých nákladů na instalaci.

Co znamená označení vzduch-vzduch?

Tepelná čerpadla jsou označována například jako vzduch-vzduch, vzduch-voda, voda-voda apod. Co to znamená? Zapamatujte si jednoduchou pomůcku – jako první je uváděno teplonosné médium a za lomítkem odváděné tepelné médium. Například tepelné čerpadlo typu vzduch-voda čerpá teplo z okolního vzduchu a předává jej do vody. Ta pak putuje třeba do radiátorů, podlahového topení nebo do zásobníku, v němž ohřívá vodu pro použití v domácnosti.

Cena tepelného čerpadla vzduch-vzduch

Investice do tepelného čerpadla vzduch-vzduch záleží na konkrétních parametrech, výrobci i velikosti topného faktoru. Orientační cena se pohybuje mezi 25 000 až 40 000 Kč včetně montáže.

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit náklady na vytápění? Potřebujete poradit, kterou technologii vytápění zvolit, nebo jak získat dotaci na nový kotel? Spoustu užitečných informací o vytápění i dotacích a také zajímavé cenové nabídky najdete na našem specializovaném webu věnovaném tepelné technice

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.