E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak nákladné je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Životní prostředí

  •  Přímým ohřevem interiéru dosáhneme vyšší účinnosti. , než kdybychom využívali jako nosné médium vodu.
  •  Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch nasává okolní ovzduší, jehož energii přímo využije na ohřev domácnosti, pracoviště nebo jiného zázemí.
  •  Má vyšší topný faktor, než tepelná čerpadla vzduch/voda, založená na oběhu tekutiny prostřednictvím topné soustavy.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je levné

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou ekonomická nejen při svém provozu, ale i při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel využívajících energii země nebo vody odpadají vícenáklady s provedením podzemního vrtu . Jednoduchá a rychlá instalace tepelných čerpadel vzduch/vzduch je spojená s nízkými investičními náklady. Nevýhodou je, že s tímto tepelným čerpadlem není možné ohřívat teplou užitkovou vodu . Ale využijeme ho k ochlazování (jako náhradu tradiční klimatizace).

RADA

Tepelná čerpadla jsou označována například jako vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda apod. Co to znamená? Zapamatujte si jednoduchou pomůcku – před lomítkem je uváděno teplonosné médium a za lomítkem odváděné tepelné médium. Třeba u tepelných čerpadel využívajících vzduch je teplonosným médiem vzduch. Odváděným tepelným médiem bývá zpravidla voda (tepelná čerpadla nejčastěji ohřívají topnou nebo užitkovou vodu). 

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vhodné především pro domy nebo byty, které nejsou příliš členité (mají více menších místností). Využívá se například v interiérech vytápěných elektrickými přímotopy, kde dokáže významným způsobem snížit provozní náklady bez vysokých nákladů na instalaci.

Cena tepelného čerpadla vzduch/vzduch

Investice do tepelného čerpadla vzduch/vzduch záleží na konkrétních parametrech, výrobci i velikosti topného faktoru. Orientační cena se pohybuje mezi 25 000 až 40 000 Kč včetně montáže.

Zajímá vás, jak najít vhodné a cenově dostupné zařízení? Zkuste náš specializovaný web věnovaný vytápění a ušetřete za tepelné čerpadlo s E.ON.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.