Jak nákladné je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch? 16

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Životní prostředí

  •  Přímým ohřevem interiéru dosáhneme vyšší účinnosti. , než kdybychom využívali jako nosné médium vodu.
  •  Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch nasává okolní ovzduší, jehož energii přímo využije na ohřev domácnosti, pracoviště nebo jiného zázemí.
  •  Má vyšší topný faktor, než tepelná čerpadla vzduch/voda, založená na oběhu tekutiny prostřednictvím topné soustavy.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je levné

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou ekonomická nejen při svém provozu, ale i při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel využívajících energii země nebo vody odpadají vícenáklady s provedením podzemního vrtu . Jednoduchá a rychlá instalace tepelných čerpadel vzduch/vzduch je spojená s nízkými investičními náklady. Nevýhodou je, že s tímto tepelným čerpadlem není možné ohřívat teplou užitkovou vodu . Ale využijeme ho k ochlazování (jako náhradu tradiční klimatizace).

RADA

Tepelná čerpadla jsou označována například jako vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda apod. Co to znamená? Zapamatujte si jednoduchou pomůcku – před lomítkem je uváděno teplonosné médium a za lomítkem odváděné tepelné médium. Třeba u tepelných čerpadel využívajících vzduch je teplonosným médiem vzduch. Odváděným tepelným médiem bývá zpravidla voda (tepelná čerpadla nejčastěji ohřívají topnou nebo užitkovou vodu). 

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je vhodné především pro domy nebo byty, které nejsou příliš členité (mají více menších místností). Využívá se například v interiérech vytápěných elektrickými přímotopy, kde dokáže významným způsobem snížit provozní náklady bez vysokých nákladů na instalaci.

Cena tepelného čerpadla vzduch/vzduch

Investice do tepelného čerpadla vzduch/vzduch záleží na konkrétních parametrech, výrobci i velikosti topného faktoru. Orientační cena se pohybuje mezi 25 000 až 40 000 Kč včetně montáže.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

 

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.