E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co jsou sálavé panely?

  • Sálavé vytápění šetří energii a designově doplňuje interiér.
  • Sálavé vytápění zajišťuje rovnoměrné rozložení teplot v místnosti.
  • Díky sníženému proudění vzduchu v interiéru se též snižuje zdravotní riziko, například alergií nebo astmatu.

Oproti běžným teplovzdušným konvektorům fungují sálavé panely na jiném principu. Tepelná energie se u nich šíří formou elektromagnetického záření. Záření se na teplo promění až ve chvíli, kdy dopadne na předměty, osoby a celkový prostor ve vytápěné místnosti. Při takové formě vytápění jsou předměty a plochy teplejší než vzduch, u běžného vytápění je to naopak. Pocitově tento princip vytváří tepelnou pohodu i při nižší teplotě vzduchu.

Sálavé topení dokáže navodit tepelnou pohodu už při nižších teplotách vzduchu, což umožní nemalou úsporu na energiích. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem je u sálavého topení pouze 1–2 °C.

Sálavé panely mohou být umístěny na stěnách či na stropě

Vytápění pomocí sálavých panelů lze podle umístění rozdělit na stěnové a stropní. Nejčastějším materiálem, ze kterého jsou panely vyráběny, je ocel nebo hliníkový plech. Ze zadní strany je panel tepelně izolován.

Zejména stěnové panely jsou vhodné do interiéru, v němž není žádoucí provádět stavební úpravy. Stěnové panely se zavěšují s odstupem od stěny, což umožňuje využít sdílené teplo ze zadní strany panelu. Nedoporučuje se stěnové sálavé panely instalovat proti oknu, zvyšuje se tak tepelná ztráta a ubývá teplo vytápěného prostoru.

Výhodou stěnových sálavých panelů je velká vzhledová variabilita. Zájemce si tak může vybrat z celé řady nejrůznějších designů – od spíše nenápadných až po trochu extravagantní.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Sálavé panely drží krok moderním designem, v interiéru tak spojují funkčnost s estetickým doplňkem. K dostání jsou i luxusní verze ze skla nebo mramoru, neboť i tyto materiály jsou pro přenos tepla vhodné. Mramorové panely mají o něco vyšší schopnost akumulace tepla, ty skleněné pak mají schopnost akumulace menší, protože jejich přední deska je tenčí.

Některé skleněné panely jsou pak doplněny hliníkovým rámem. Sálavé panely jsou k dostání v různých barevných variantách. Potisk na panely je vytvářen digitálním tiskem přímo na vnitřní povrch skleněné čelní desky, povrch je díky tomu chráněn před poškozením. Vizuál panelu si můžete libovolně zvolit, je možné dokonce použít fotky nebo vybrané obrázky.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.