E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kdy se vyplatí elektrokotel?

Tipy pro vytápění Chytrá domácnost Úspory elektřiny Úspory energií Elektřina Spotřebiče Teplo

  • Elektrokotel se vyplatí v dobře tepelně izolovaných domech.
  • Hodí se také pro vytápění malých bytů.
  • Dobře jej využijete jako doplněk k tepelnému čerpadlu nebo kotli na tuhá paliva.
  • Jeho použití je vhodné rovněž tam, kde chcete objekt čas od času pouze temperovat.

Když chcete objekt temperovat

Elektrokotel je ideálním zdrojem tepla v případě, že nechcete, aby vám interiér během nepřítomnosti promrzl. To se může hodit třeba na chatě nebo chalupě. Kotel je s pomocí termostatu dobře schopen zajistit v interiéru teplotu nad nulou. Moderní elektrokotle navíc často nabízejí i možnost dálkového ovládání pomocí mobilního telefonu. Snadno si tak můžete na dálku kontrolovat i nastavit požadovanou teplotu a třeba díky tomu přijet do již vytopené chalupy.

Jako doplňkový zdroj tepla

Elektrokotel se hodí též jako doplňkový a pohotový zdroj tepla například ke kotli či kamnům na tuhá paliva. S jeho pomocí si můžete snadno přitápět v noci či v době, kdy nejste doma. Populární je kupříkladu kombinace elektrokotel + krbová kamna. Těmi levně topíte, když jste doma, elektrokotel vám pak v případě potřeby přitápí.

Kotel na elektřinu se může hodit také v případě, že je váš hlavní zdroj tepla slabý a ve velmi chladných dnech již jeho výkon nestačí. Tyto kotle tak často doplňují tepelné čerpadlo typu vzduch-voda, které při velkých mrazech nemusí pracovat efektivně.

V nízkoenergetickém domě

Elektrokotel je vhodným zdrojem tepla pro domy a byty s nízkou tepelnou ztrátou. Že je provoz elektrokotle drahý, platilo zejména u starších, nezateplených domů. V případě moderních pasivních a nízkoenergetických domů už rozdíly nákladů na palivo nehrají tak velkou roli. Při vytápění elektřinou lze navíc využít sníženou tarifní sazbu na všechny spotřebiče v domácnosti, a tím ještě více ušetřit.

V malých bytech

Výhody elektrokotle oceníte též v malých bytech. Elektrokotel samotný je většinou malý, a není proto problém jej umístit i do stísněných podmínek. Navíc na rozdíl od plynového kondenzačního kotle nevyžaduje elektrokotel ani přístup vzduchu, ani odvod kondenzátu, ani odkouření. No a samozřejmě malý být spotřebuje menší množství energie na vytápění, což elektrokotel v konkurenci dalších technologií vytápění zvýhodňuje.

Pokud nechcete investovat moc

Ceny kvalitních elektrokotlů se pohybují okolo 15 000 Kč a nákladná není ani jejich instalace. Na tento typ kotlů se také nevztahují povinné kontroly a revize, což jejich provoz zlevňuje. Jedná se o poměrně jednoduché zařízení, které nepodléhá téměř žádnému opotřebení. Nemusíte mít proto obavu, že by jeho provoz prodražoval průběžný servis. I přes jednoduchou konstrukci dosahují elektrokotle vysoké účinnosti, jež se u těch moderních pohybuje nad hranicí 99 %.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.