E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl?

Pro podnikatele
Fotovoltaika Elektřina Moderní technologie

  • Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.

  • Jedná se o solární elektrárnu s akumulací energie (baterií), přičemž odběrní místo je zároveň připojeno k distribuční síti.

  • Distribuční síť slouží jako záloha pro případ vysokého odběru nebo vybité baterie.

Hybridní fotovoltaická elektrárna (HFVE) je zvláštním typem ostrovní solární elektrárny, která nedodává elektřinu do distribuční sítě a obsahuje akumulátor pro „uskladnění“ vyrobené elektřiny pro pozdější využití. Ostrovní solární elektrárny se většinou používají v místech, kde není k dispozici elektrická přípojka.

V případě hybridní solární elektrárny sice místo k distribuční síti připojeno je, avšak solární elektrárna je od něj galvanicky oddělena. Systém proto nevydělává výrobou elektřiny, veškerá vyrobená elektřina se musí spotřebovat přímo na místě. To je ale spíš výhoda, protože provozovatel nepotřebuje žádná povolení Energetického regulačního úřadu.

Kvalitně navržená hybridní solární elektrárna může zabezpečit 80 až 90 % spotřeby běžného provozu firmy (osvětlení, kancelář a podobně), přičemž distribuční síť slouží jen jako záloha. To ale platí, pokud nepoužíváte energeticky náročné spotřebiče, jako jsou elektromotory, elektrické pece a další. V takovém případě jsou samozřejmě úvahy o hybridní solární elektrárně jako prostředku k úsporám bezpředmětné.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Klíčovou součástí HFVE je hybridní střídač, který nejenže mění stejnosměrný proud na střídavý stejných parametrů, jaké jsou v běžné zásuvce, ale umožňuje též přepínat spotřebu energie z akumulátoru a distribuční sítě. Hybridní střídač navíc zajišťuje galvanické oddělení HFVE od sítě distributora.

Hybridní solární elektrárny si stále častěji hledají cestu do běžných domácností a v budoucnu se ve větší míře nejspíš začnou využívat i ve firmách. V podnikové sféře je jejich využití zatím vázáno na specifické případy.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.