E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak si vybrat správnou klimatizaci?

Spotřebiče

  • Rozhodující je tip klimatizace – zda je mobilní nebo pevně instalované zařízení.
  • Druhým důležitým kritériem je samozřejmě výkon.
  • Budete klimatizací i topit? Vytápění pomocí klimatizace je překvapivě úsporné a praktické.
  • V úvahu byste měli vzít i komfort ovládání, možnost zapojení do chytré domácnosti.

Mobilní nebo pevně instalovaná?

Nejdříve se musíte rozhodnout, zda si pořídíte klimatizaci mobilní či pevně instalovanou. Mobilní klimatizační jednotka je praktická ve chvíli, kdy chcete chladit různá místa v domě podle své potřeby. Mobilní klimatizace také nevyžaduje instalaci venkovní jednotky, musíte se ale postarat od odvod teplého vzduchu.

Výhodnější variantou ale může být pevně instalovaná klimatizace typu split. Ta má dvě oddělené části: Jednu venkovní s kompresorem a vnitřní s výparníkem, který ochlazuje vzduch. Splitové klimatizace jsou dražší, ale účinnější a tím i úspornější.

Pozor na výkon klimatizace

Na trhu najdete celou řadu různě výkonných zařízení. Důležité přitom je, jak velkou místnost chcete chladit. Dobrý dodavatele vám zvládne doporučit vhodné zařízení na základě velikosti vašeho interiéru. Dobře si proto předem spočítejte objem vašich místností v metrech krychlových (jednoduše vynásobte šířku, délku pokojů a výšku stropu v metrech).

V technických údajích klimatizačního zařízení by vás pak měla zajímat položka „chladicí výkon“. Ta totiž nejlépe vypovídá o tom, jak výkonná vaše klimatizace bude.

Budete klimatizací také topit?

Věděli jste, že klimatizací se dá také vytápět? A to docela úsporně. Klimatizace totiž funguje podobně jako tepelné čerpadlo a z jedné kilowatthodiny elektřiny vyrobí několikrát tolik tepla. Ne všechny klimatizace vytápění umožňují, vždy se proto o této možnosti dobře informujte. Klimatizace se většinou nehodí jako hlavní zdroj tepla, může ale sloužit pro pohotové a úsporné přitápění.

Zapojíte klimatizaci do systému chytré domácnosti?

Budujete nebo už máte chytrou domácnost? Klimatizační zařízení do ní zpravidla můžete snadno zapojit. O regulaci klimatizace se v takovém případě může starat centrální jednotka chytré domácnosti a je důležité, aby k ní bylo možné vaše nové klimatizační zařízení dobře připojit. Některé klimatizace dokonce umožňují připojení k domácí bezdrátové Wi-Fi síti. Pak je možné je ovládat na dálku pomocí počítače, mobilu či tabletu.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.