E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké jsou možnosti ochlazování interiéru?

Chytrá domácnost Spotřebiče

  • Shrnuto: Využít můžete větrák, ochlazovač vzduchu nebo klimatizaci.
  • Každá z technologií má své výhody a nevýhody.
  • Opravdu vám místnost vychladí jen klimatizační zařízení.

Je vám teplo? Ochlazovat místnost lze několika způsoby. Základní práci odvede větrák, pokud ale chcete vzduch v interiéru opravdu ochladit, nezbude vám než investovat do klimatizace. Větrák je naopak levný a jeho provoz energeticky nenáročný.

Čím ochladit vzduch v místnosti?

  • Větrák – Místnost neochlazuje, ale zvýší proudění vzduchu, a tím ulevuje od horka. Výhodou oproti klimatizaci je výrazně nižší pořizovací cena, základní větráky pořídíte za cenu zhruba od 300 Kč, za kvalitnější zaplatíte až 4 000 Kč. Další výhodou je nízká spotřeba energie. Ne každému ale proudící vzduch z ventilátoru vyhovuje.
  • Ochlazovač vzduchu – Chladí méně než klimatizace, ale na rozdíl od ní má v sobě zabudovanou vodní nádrž, díky čemuž vzduch zvlhčuje. Nejlevnější ochlazovače pořídíte zhruba za 1 000 Kč, lepší potom stojí kolem 3 000 Kč. Nezaměňujte však ochlazovač s klimatizací! Některé podezřele levné „klimatizace“ jsou navíc pouhými ochlazovači – tedy větracím zařízením se zvlhčovačem vzduchu.
  • Mobilní klimatizace – Je levnější než klasická klimatizace, protože není nutné montovat venkovní jednotku. Nevýhodou je, že hadici s horkým vzduchem musíte vysunut z místnosti. Mobilní klimatizace také bývají hlučné.
  • Klimatizace typu Split – Klasická pevná klimatizace s venkovní jednotkou a kompresorem. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, ale oproti mobilní klimatizaci je tichá a nezabírá tolik místa.
TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.