E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké jsou možnosti ochlazování interiéru?

Chytrá domácnost Spotřebiče

  • Shrnuto: Využít můžete větrák, ochlazovač vzduchu nebo klimatizaci.
  • Každá z technologií má své výhody a nevýhody.
  • Opravdu vám místnost vychladí jen klimatizační zařízení.

Je vám teplo? Ochlazovat místnost lze několika způsoby. Základní práci odvede větrák, pokud ale chcete vzduch v interiéru opravdu ochladit, nezbude vám než investovat do klimatizace. Větrák je naopak levný a jeho provoz energeticky nenáročný.

Čím ochladit vzduch v místnosti?

  • Větrák – Místnost neochlazuje, ale zvýší proudění vzduchu, a tím ulevuje od horka. Výhodou oproti klimatizaci je výrazně nižší pořizovací cena, základní větráky pořídíte za cenu zhruba od 300 Kč, za kvalitnější zaplatíte až 4 000 Kč. Další výhodou je nízká spotřeba energie. Ne každému ale proudící vzduch z ventilátoru vyhovuje.
  • Ochlazovač vzduchu – Chladí méně než klimatizace, ale na rozdíl od ní má v sobě zabudovanou vodní nádrž, díky čemuž vzduch zvlhčuje. Nejlevnější ochlazovače pořídíte zhruba za 1 000 Kč, lepší potom stojí kolem 3 000 Kč. Nezaměňujte však ochlazovač s klimatizací! Některé podezřele levné „klimatizace“ jsou navíc pouhými ochlazovači – tedy větracím zařízením se zvlhčovačem vzduchu.
  • Mobilní klimatizace – Je levnější než klasická klimatizace, protože není nutné montovat venkovní jednotku. Nevýhodou je, že hadici s horkým vzduchem musíte vysunut z místnosti. Mobilní klimatizace také bývají hlučné.
  • Klimatizace typu Split – Klasická pevná klimatizace s venkovní jednotkou a kompresorem. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, ale oproti mobilní klimatizaci je tichá a nezabírá tolik místa.
TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.