Co je dobré vědět o klimatizaci

  1. Klimatizace slouží pro chlazení i vytápění domácnosti. 
  2. Rozdělujeme klimatizace na kompaktní a dělené.
  3. Zkratka pro klimatizaci je AC (Air Conditioning).

Proč je to důležité

Klimatizace mohou sloužit vedle chlazení také jako doplňkový zdroj vytápění interiéru. Jsou úspornější, než přímotopy a prostor dokáží vytopit mnohem rychleji. Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla, které poskytuje mnohem více tepla, než je spotřebovaný příkon. 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Co je dobré vědět

Klimatizace rozdělujeme na několik typů. Vnější a vnitřní jednotku s kompresorem obsahuje dělená klimatizace (splitová), všechnu technologii v jednom zařízení pak obsahuje kompaktní klimatizace. Posledním typem je multisplit, který umožňuje připojení několika vnitřních jednotek k další vedlejší. Dělené klimatizace jsou nejúčinnější a velmi úsporné. 

Další rozdělení je podle toho, kde jsou umístěny. Mobilní lze přesouvat mezi místnostmi, ale mají slabší výkon (2 000 až 3 500 W). Mohou být i poměrně hlučné a energeticky náročné, podle její velikosti. Nástěnné klimatizace se upevňují trvale na jedno místo. Jejich výkon je mezi 2 500 až 5 000 W.

Klimatizaci obvykle koupíte od 13 do 100 tisíc Kč. Rozhodující je její výkon, velikost, ale i značka a design. Mezi nejlepší klimatizační jednotky patří ty od LG, Panasonic a Airwell.

Klimatizace může také čistit vzduch díky výkonným filtrům, které vzduch ionizují. Je ovšem nutné se o filtry dobře a pravidelně starat. 

Mohlo by vás také zajímat:

Pozor na okna a dveře

Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady

Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
Víc najdete tady

Požádejte o dotaci

Zateplení domu, výměna oken nebo kotle, to všechno jsou docela nákladné úpravy. Můžete ale využít dotace, které vám s financováním pomůžou.
Víc najdete tady