Slunce může pracovat pro vás, vyplatí se to! Naše fotovoltaické řešení vám s tím pomůže.

E.ON Solar

K novým solárům
záložní systém zdarma

K fotovoltaice s fyzickou baterií vám teď přibalíme záložní systém se třemi zásuvkami zdarma. Při výpadku proudu můžete vybrané spotřebiče napájet přímo z baterie.

Zavoláme vám a vybereme nejvhodnější řešení

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ 260 78 201, bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou vaše práva se dozvíte v části Ochrana osobních údajů.


Všechny služby

Přihlášení do klientské zóny


Zapomenuté heslo

Výhody fotovoltaiky pro rodinný dům

Přebytky si uložíte do Virtuální baterie

Přebytečnou energii, kterou vaše solární panely vyrobí ve slunné dny, si uložíte do Virtuální baterie, ze které si ji pak můžete kdykoliv vzít zpátky. Třeba v noci nebo v zimě.

Ušetříte peníze i přírodu

Fotovoltaika se opravdu vyplatí. Dobře navržený solarní systém v kombinaci s naší Virtuální baterií sníží váš odběr ze sítě. Díky tomu šetříte nejen své peníze, ale také přírodu.

Elektrárna na míru vašim energetickým potřebám

Pomůžeme vám vybrat ten nejlepší solární systém, zařídíme jeho instalaci i připojení do sítě. Díky tomu uděláte další krok k energetické soběstačnosti.

Pořídit si fotovoltaiku od E.ONu je snadné

Dotace až 170 000 Kč na fotovoltaiku s řešením na klíč od E.ONu

Nejvyšší úspora

Fotovoltaika o výkonu 6,4 KWp s akumulací do vody a baterie vás může i s dotací vyjít už na 265 000 Kč včetně DPH. S tímto systémem můžete ušetřit i 19 500 Kč za elektřinu ročně.

Nejkratší návratnost

Fotovoltaika s ohřevem vody a výkonem 3,66 kWp vás může i s dotací vyjít na 81 000 Kč včetně DPH. Vaše investice se vám může vrátit už do 7 let.


Nejprodávanější řešení

Fotovoltaika s fyzickou baterií a ohřevem vody o výkonu 4,62 kWp vás díky dotaci může vyjít už na 176 000 Kč včetně DPH.


Využívejte 100 % energie z vlastní střechy

S naší Virtuální baterií je to tak jednoduché

Vyrobíte energii

Energie, kterou vám solární elektrárna vyrobí, půjde nejdříve na provoz vaší domácnosti – tedy na provoz lednice, televize atd. Když nějaká zbyde, můžete ji uložit buď do fyzické baterie,  nebo ji využít na ohřev vody v bojleru. Pokud je baterie nabitá a bojler ohřátý, odchází energie do sítě. Takto odchází až 30 % vámi vyrobené elektřiny.

Zbylou energii uložíte

S Virtuální baterií už o svou energii nepřijdete. Uložíte do ní totiž veškerou elektřinu, kterou nestihnete spotřebovat. Stav baterie navíc můžete sledovat online v klientské zóně.

Energii využijete, kdykoli ji potřebujete

Jakmile se vaše spotřeba zvýší, budete  nejdřív čerpat elektřinu uloženou ve Virtuální baterii. Takto uložená elektřina přichází z distribuční sítě a šetříte díky ní přibližně 40 % z celkové ceny elektřiny.

Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který se určuje podle její velikosti. Tu počítáme v megawatthodinách a říká, kolik energie můžete do Virtuální baterie uložit během 12měsíčního cyklu a to bez ohledu na to, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1MWh, ale v případě potřeby vám ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie. Průměrně zákazníci za Virtuální baterii platí 78 Kč měsíčně. 

Víc informací o Virtuální baterii a ceník naleznete tady.

Elektřinu z fotovoltaiky, kterou hned nespotřebujete, si s námi můžete ukládat a využívat později.

Typy solárních systémů od E.ONu

Řešení na míru vašim potřebám vám zdarma navrhneme na osobní schůzce. Díky tomu získáte představu, jaké výhody fotovoltaika od E.ONu má.

Dobře navržený solární systém v kombinaci s naší virtuální baterií sníží váš odběr ze sítě.

Cesta k vlastnímu solárnímu systému

Od vlastní solární elektrárny vás dělí jen 6 kroků

Dejte nám na sebe kontakt

Vyplňte kontaktní formulář nahoře na této stránce, abychom se s vámi mohli spojit.

Do 3 dnů se vám ozveme

Zavoláme vám a odpovíme na všechny dotazy. Když budete chtít, domluvíme vám nezávaznou schůzku s naším specialistou.

Navrhneme vám solární systém na míru

Připravíme návrh, který se bude hodit pro vaši nemovitost a zároveň bude splňovat vaše představy.

Dotaci a papírování vyřídíme za vás

Postaráme se o vyřízení dotace i přípravu všech podkladů, které potřebujete k připojení k distribuční síti. Většinou to zabere asi 60 dní.

Nainstalujeme solární panely

Po schválení dotace se s vámi domluvíme na termínu instalace. V průměru má zákazník namontovanou elektrárnu do 30 dní po odsouhlasení dotace.

Připojíme vás k distribuční soustavě

Po instalaci elektrárny zažádáme distributora o připojení do distribuční sítě. To většinou trvá maximálně 40 dní.

Benefity solárního řešení od E.ONu

 

Co se nám povedlo

Články

Jaké využití má sluneční energie v domácnosti?

Sluneční energie je obnovitelný zdroj, který domácnosti mohou využít k výrobě elektřiny nebo tepla.
Víc najdete zde

Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl?

Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete zde

Co vás často zajímá

Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na solární panely na vaší střeše. Vyrobenou energii dále zpracovává střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku taková soukromá elektrárna ročně vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. 


Protože všechnu energii většinou nestihnete spotřebovat v době, kdy ji elektrárna vyrábí, je důležité vybrat i vhodný způsob akumulace. Může to být například fyzická baterie nebo bojler. Elektřinu, která vám po nabití fyzické baterie a ohřátí vody v bojleru zbyde, pak můžete ukládat ještě do Virtuální baterie. My vám elektrárnu navrhneme tak, abyste alespoň 70 % vyrobené energie dokázali využít v domácnosti.

Abyste našli ten nejlepší způsob pro vaši situaci, doporučujeme návštěvu našeho specialisty. S ním proberete energetické potřeby vaší domácnosti a technické parametry nemovitosti. Ceny fotovoltaických systémů se pohybují od 81 000 Kč včetně DPH. Pokud bydlíte v rodinném domě, můžete díky fotovoltaice ročně ušetřit až 19 500 Kč. Jestli vás zajímá, kolik zůstane v peněžence právě vám, nechte nám tady na sebe kontakt a my se vám ozveme.


Fyzická baterie slouží k ukládání elektřiny, kterou vyrobíte a nespotřebujete. Elektřinu si do ní ukládáte sami – neprochází tedy přes distribuční síť, takže ušetříte na poplatcích. Navíc ji můžete využít v případě, kdy dojde k výpadku sítě. Její nevýhodou je, že vám doma zabere nějaké místo a má omezenou kapacitu.


Virtuální baterii naproti tomu doma fyzicky nemáte. Nevyžaduje žádnou instalaci, a hlavně má neomezenou kapacitu. Můžete si do ní ukládat elektřinu, kterou nespotřebujete a která se vám už nevejde do fyzické baterie. Proto je kombinace fyzické a Virtuální baterie tak výhodná. Ovšem při čerpání elektřiny z Virtuální baterie je nutné uhradit distribuční poplatky a OZE. Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který určíme podle její velikosti – tedy podle toho, kolik elektřiny do ní můžete uložit během 12 měsíců. Nezáleží ale na tom, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1 MWh a případně ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie.

Virtuální baterii je možné získat pouze na elektrárny od naší společnosti.

Ceník Virtuální baterie:

Kapacita Virtuální baterie
Cena
1 MWh/rok
49 Kč/měsíc
2 MWh/rok
99 Kč/měsíc
3 MWh/rok
149 Kč/měsíc
4 MWh/rok
199 Kč/měsíc
4+ MWh/rok
499 Kč/měsíc


Důležitý je stav střechy a také to, aby nebyla většinu dne něčím stíněná. Například stromy nebo okolními stavbami. Panely budou na střeše 30 až 40 let a je nutné, aby je střecha unesla a nemusela se během té doby předělávat. Ideální orientace je na jih. Nevadí ani orientace na východ a západ. Při špatné orientaci panelů může být účinnost celého systému nižší. 


Nemusíte mít obavy z velkých stavebních zásahů. Na střechu odborníci umístí panely se speciální konstrukcí. Do technické místnosti nebo jiného prostoru přidají střídač, který pomocí kabelů propojí s panely a hlavním domovním rozvaděčem. V případě elektrárny s fyzickou baterií se baterie umisťuje v blízkosti střídače, který řídí chod celé elektrárny. 


Objekt, na který chcete fotovoltaiku nainstalovat, musí být v katastru nemovitostí zapsaný jako rodinný dům nebo objekt k bydlení. V případě podnikání v domě musí více jak polovina jeho podlahové plochy sloužit k bydlení. Dům pak může mít nejvýše 3 bytové jednotky. Zásadním požadavkem pro získání dotace je, abyste alespoň 70 % vyrobené energie spotřebovali. S touto podmínkou počítáme už při navrhování systému. Pro takový podíl vlastní spotřeby je nutná akumulace přebytků elektřiny do vody nebo fyzické baterie. Maximální výkon elektrárny je 10 kWp Pokud tyto podmínky splníte, můžete s dotací počítat.


Typ systémuVýše podpory
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a ohřevem vody, s minimální roční výrobou 1700 kWh
60 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a ohřevem vody, s minimální roční výrobou 3000 kWh
85 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu s fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 1700 kWh
75 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu s fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 3000 kWh
105 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 4000 kWh
155 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu spolupracující s tepelným čerpadlem
155 000 Kč


To bohužel nejde. Virtuální baterii můžeme napojit jen na nové instalace fotovoltaiky od nás.


Zavoláme vám a najdeme nejvhodnější řešení