E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Co jsou a co umí chytré zásuvky?

  • Chytré zásuvky umožňují vypnutí a zapnutí zapojeného zařízení na dálku. Stačí k tomu chytrý telefon, tablet nebo webový prohlížeč v počítači.
  • Nejčastěji fungují chytré zásuvky v rámci připojení na domácí Wi-Fi nebo přes Bluetooth. Pokročilejší verze využívají mobilní sítě GSM.
  • Po stažení bezplatné mobilní aplikace máte kontrolu jak nad zapojenými spotřebiči, tak nad vašimi výdaji za elektřinu.
  • Přes tuto aplikaci lze také vytvořit časový rozvrh pro automatické vypínání a zapínání spotřebičů.

Díky chytrým zásuvkám už nemusíte být nervózní, zda jste doma nenechali zapnutou kupříkladu kulmu na vlasy. Umožní vám totiž získat dokonalý přehled o zapojených spotřebičích, i když zrovna nejste v pohodlí vašeho domova.

Podobně jako u chytrých žárovek je instalace chytré zásuvky velmi snadná. Lze ji jednoduše zasunout do vaší stávající zásuvky a běžně zapojit daný spotřebič. Adaptér následně zapíná a vypíná proud dle vámi nastavených požadavků. Nejčastěji tyto zásuvky fungují přes připojení na domácí Wi-Fi nebo Bluetooth.

Chytrá zásuvka poskytne přehled o spotřebě elektřiny

Výhodou zásuvek s podporou Wi-Fi je možnost ovládání z jakéhokoli počítače nebo tabletu připojeného k internetu. Ty, které fungují přes Bluetooth, se kvůli omezenému dosahu (maximálně 15–30 metrů) dají ovládat pouze v rámci dané domácnosti. Po připojení si stačí stáhnout bezplatnou mobilní aplikaci, díky níž získáte nejen přehled o svých výdajích za elektřinu, ale i větší kontrolu nad připojenými spotřebiči.

Aplikace nabízí mimo jiné informace o spotřebě energie a zobrazení statistik. Umožňuje i vytvoření časového rozvrhu pro vypínání a zapínání zapojených spotřebičů. Mezi pokročilé funkce chytrých zásuvek pak patří mimo jiné automatická aktualizace vestavěného softwaru, ochrana proti přehřátí a vestavěná krytka pro ochranu dětí před zásahem elektrickým proudem.

Chytrou zásuvku můžete ovládat i mobilem

Existují také chytré zásuvky ovládané přes mobilní síť GSM. Ty samozřejmě vyžadují SIM kartu, která se do chytré zásuvky vloží. Zásuvka se pak ovládá pomocí SMS zpráv nebo prozvoněním. Stačí tedy například poslat z mobilu SMS zprávu a hned víte, zda je zásuvka zapnutá, či nikoli. Umí rovněž uživateli zasílat oznámení a nabízí možnost odpojení spotřebiče, pokud nepracuje správně nebo způsobuje zkrat.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.