Co je biodynamické osvětlení

  1. Biodynamická lampa mění barvu světla podle denní doby.
  2. Takové osvětlení má pozitivní vliv na kvalitu spánku – je skvělé hlavně pro lidi s problémy s nespavostí.
  3. Lampy najdou uplatnění jak v domácnostech, tak v systému veřejného osvětlení.

Proč je to důležité

Při výběru světla do domácnosti se můžete kromě toho jaké vám přinese úspory energií, zaměřit také jejich vliv na vaše zdraví a duševní pohodu. Biodynamické lampy umí měnit barvu a intenzitu podle našeho biologického denního rytmu. Jaké světlo se hodí přes den, jaké naopak večer a jaké výhody má ve veřejném prostoru? Čtěte dál. 

Biodynamické osvětlení chytře mění barvu

  • Pořídíte-li si domů biodynamické osvětlení ušetříte peníze – využívá totiž LED žárovky, které jsou úspornější. Navíc ještě uděláte něco pro své zdraví. Tohle osvětlení totiž chytře reaguje na přirozené změny světla během dne a tím i na váš biorytmus. 
  • Můžete si vybrat buď z velké škály chytrých LED žárovek, nebo si pořídit speciální biodynamickou lampu.
  • Přes den bude takové osvětlení spíše bílé s velkým podílem modré složky. Tu sice pouhým okem neuvidíte, ale vaše tělo ji vnímá jako impuls pro aktivitu. Hodí se proto třeba v pracovně či kanceláři, kde vás motivuje k práci.
  • Ve večerních hodinách se toto chytré osvětlení zbarví do žluto-oranžova, což se hodí na odpočinek ať už si chcete číst a nebo pomalu usnout. Máte-li problémy se spánkem, tento druh osvětlení je pro vás naprosto ideální. 

I veřejné osvětlení může být biodynamické

  • Existují i biodynamické pouliční lampy, které zpočátku svítí bíle a postupně přecházejí k teplé oranžové.
  • Některé pouliční lampy využívající tuto technologii umí dokonce úplně zhasnout nebo ztlumit intenzitu svícení a rozsvítí se teprve tehdy, když jde někdo okolo. U pouličního osvětlení se sice nebavíme o zdraví nás samotných, ale v sázce je co nejmenší negativní vliv na okolní přírodu.
  • Biodynamické pouliční osvětlení tak méně škodí rostlinám a živočichům, čímž přispívá k okolní biodiverzitě. 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Mohlo by vás také zajímat:

Kolik energie ušetří LED televize
LED podsvícení obrazovky televizorů a počítačových monitorů šetří energii. Televize s LED podsvícením má ve srovnání se staršími modely, které jsou podsvíceny zářivkou, nižší spotřebu elektřiny.  
Víc najdete tady
Co je chytrý bojler a co umí
Ohřev vody může být díky chytrému bojleru mnohem efektivnější.
Víc najdete tady
Co říká energetický štítek na spotřebičích
Energetický štítek usnadňuje orientaci při nákupu spotřebičů.
Víc najdete tady