E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Čím je zvláštní ekologické bydlení?

Investice Moderní technologie Teplo Osvětlení Odpad
  •  Ekologické bydlení nezatěžuje přírodu ani rozpočet.
  •  Ekologické bydlení nemusí nutně znamenat jen novostavbu, i starší budovu lze zrekonstruovat do takzvaného pasivního standardu.

Třiďte odpad do barevných kontejnerů. Výbavu pro svoje ekologické bydlení nakupujte prostřednictvím pevné tašky, vyrobené například z bavlny, juty nebo konopí. „Igelitka“ se snadno trhá a příliš dlouho rozkládá. Vyzkoušejte ekologickou drogerii, abyste šetřili svoji pokožku a dýchací cesty.

Předpony „bio“, „eko“, přídavná jména „farmářské“ a „organické“ získávají popularitu, čehož využívají marketéři a reklamní agentury. Přistupujte k nabídkám otevřeně, ale kriticky. Ověřujte a srovnávejme informace, abyste našli správné prostředky pro doopravdy ekologické bydlení.

Ekologické bydlení šetří peníze

Sviťte LED zářivkami , které při správném používání spotřebují 4krát méně vašich peněz a 7krát méně elektrické energie, než tradiční žárovka. Dokonalé ekologické bydlení zahrnuje také speciální toaletu, která nezapáchá a výsledný produkt (kompost) poslouží na pohnojení stromů nebo trávníku. Přitom nepotřebuje vodu, kanalizaci ani „umělou“ chemii.

Na chvilku pomiňme etiku a lásku k přírodě, uvažujme klidně jenom ekonomicky. Za skutečně ekologické bydlení považujeme nízkoenergetický či pasivní dům, který efektivně zužitkovává teplo ze slunce, lidí a malých domácích spotřebičů. V nejmodernějším rodinném domě potom spotřebujete méně než 15 kWh/m2a (15 kilowatthodin energie na čtvereční metr ročně). Jinými slovy, za vytápění interiéru o rozloze 120 m2 zaplatíte zhruba 4 000 Kč ročně.

Ušetřete s námi i tisíce korun ročně za energie a požádejte si o nezávaznou nabídku dodávek energií. Všechno "papírování" vyřešíme za vás!