E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Energetický štítek domu – jaká je jeho cena?

Elektřina Moderní technologie Stavební úpravy Investice Zákony

  •  Stavebník, prodejce nebo pronajímatel (od roku 2016 včetně majitelů bytových jednotek) nemovitosti potřebuje energetický štítek.
  •  Cena však není jednotná, různí experti za stejnou práci požadují odlišný honorář.

Kolik stojí energetický štítek? Cena záleží také na výběru

Podle zákona o hospodaření energií mohou pouze certifikovaní specialisté kontrolovat kotel, zpracovat energetický audit nebo vyhotovit energetický štítek. Cena takové práce bývá různá, ale výsledek musí odpovídat předpisům. Seznam energetických specialistů vede Ministerstvo průmyslu a obchodu ZDE.

Energetický štítek – cena

  • Rodinný dům – 4 000 až 5 000 Kč
  • Bytový dům – 5 000 až 10 000 Kč
  • Hotely, restaurace, kancelářské budovy, nákupní centra, školy – kolem 20 000 Kč
  • Nemocnice – kolem 40 000 Kč

(Uvedené ceny jsou pouze orientační. Někdy bývá elektronická dokumentace levnější než papírová, roli může hrát také deklarovaná rychlost.)

TIP

U jasnější energetický štítek, cena a tak dále? Nyní srovnejte svoji spotřebu elektrické energie s podobně velkými domácnostmi! Stačí zadat základní údaje, jako třeba počet spolubydlících, do internetové aplikace Energometr.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.