E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co je to inteligentní dům?

Moderní technologie Spotřebiče Elektřina Rodinný rozpočet Investice
  •  Inteligentní dům představuje komfortní a pohodlný způsob moderního bydlení.
  •  Disponuje pokročilými technologiemi a aplikacemi, které umožňují ovládat domácí spotřebiče na dálku.
  •  Kdykoli s pomocí chytrého telefonu nebo tabletu vypnete a zapnete topení, osvětlení nebo jiné technologie.

Inteligentní dům ovládáte dálkově


Vypnete topení, pokud zrovna nikdo není doma. Anebo naopak s časovým předstihem rozehřejte radiátory, abyste se vrátili do příjemně vyhřátého bytu. „Smart home“ čili inteligentní dům vás přivítá tak, jak ho prostřednictvím svého mobilu nebo tabletu nastavíte. Ovládání probíhá na základě programu, který je vyvinutý pro inteligentní dům a komunikuje s připojenými spotřebiči. Od nich získává informace, které zpracovává a řídí se vašimi požadavky.

Inteligentní dům je poměrně bezpečný (podobně jako komunikace přes internet) a provozně levný, protože spotřebiče můžete kontrolovat a přepínat dálkově. Televize, počítač a další elektronika jinak odebírají významné množství energie, i když jsou jenom v pohotovostním režimu.

Inteligentní domy jako součást chytré sítě

Správné reakce očekáváme od svých přátel a kolegů, ale také od moderních technologií. Na pružné komunikaci a účinné spolupráci stojí lidský kolektiv, stejně jako takzvaná smart grid. Chytrá síť prostřednictvím digitálních měřidel a informačních technologií lépe propojuje výrobce, distributory a spotřebitele energie. Inteligentní dům je ideální součástí systému. Co když elektrárny vyrábějí přebytek energie, ale spotřebitelé mají vypnuté bojlery a přímotopy? V chytré síti snadno zjistíte, že cena elektřiny klesá na nízký, neboli levnější tarif. Smart grid pomáháme budovat například v Písku.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!