E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak si vybrat nejlepší bio krb?

  • Bio krb spaluje biolíh, proto je vhodný i do bytů nebo prostor bez komínů.

  • Přestože nejsou bio krby příliš známé, jejich výběr je velice široký.

  • Bio krb je jednoduché zařízení, při výběru berte v úvahu hlavně estetiku a provedení.

Výhodou bio krbů je jejich variabilnost, protože nepotřebují komín a jsou dostupné i závěsné tipy, jejich umístění ve vybrané místnosti má vždy více variant. Na trhu najdete velké množství biokrbů nejrůznějších velikostí. Obecně se doporučuje bio krb instalovat jen v dobře větraných místnostech.

Díky velkému výběru designu a jednoduchosti instalace slouží bio krby nejčastěji jako dekorační prvek s bonusem výhřevnosti. Bio líh je záměrně upraven tak, aby hořel žlutými plameny, které evokují přirozený oheň, během jeho spalování vzniká v podstatě jen oxid uhličitý a vodní pára. Zároveň má vyšší výhřevnost než dřevo. Vybavenější bio krby disponují také integrovaným zvlhčovačem, do kterého můžete přidávat například vonné oleje a provonět tak celou domácnost.

RADA

Více informací o bio krbech, jejich výkonu a nákladech na provoz, najdete v samostaném článku.

Bio krby jsou krásné, místnost však většinou nevytopí

Bio krb je jednoduché zařízení, při jeho výběru se můžete řídit hlavně citem a estetickými požadavky. Výrobci někdy uvádí, že bio krbem lze vytápět místnost, spoléhat na bio krb jako na jediný zdroj tepla v místnosti však nelze. Bio krby mají spíš estetickou funkci a jako topidlo fungují hlavně  pro drobné přitápění.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.