E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON.
Poradí s úsporou energiešetrnou dopravou a mnoha dalšími záležitostmi. 

Jak si vybrat nejlepší bio krb?

  • Bio krb spaluje biolíh, proto je vhodný i do bytů nebo prostor bez komínů.

  • Přestože nejsou bio krby příliš známé, jejich výběr je velice široký.

  • Bio krb je jednoduché zařízení, při výběru berte v úvahu hlavně estetiku a provedení.

Výhodou bio krbů je jejich variabilnost, protože nepotřebují komín a jsou dostupné i závěsné tipy, jejich umístění ve vybrané místnosti má vždy více variant. Na trhu najdete velké množství biokrbů nejrůznějších velikostí. Obecně se doporučuje bio krb instalovat jen v dobře větraných místnostech.

Díky velkému výběru designu a jednoduchosti instalace slouží bio krby nejčastěji jako dekorační prvek s bonusem výhřevnosti. Bio líh je záměrně upraven tak, aby hořel žlutými plameny, které evokují přirozený oheň, během jeho spalování vzniká v podstatě jen oxid uhličitý a vodní pára. Zároveň má vyšší výhřevnost než dřevo. Vybavenější bio krby disponují také integrovaným zvlhčovačem, do kterého můžete přidávat například vonné oleje a provonět tak celou domácnost.

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Více informací o bio krbech, jejich výkonu a nákladech na provoz, najdete v samostaném článku.

Bio krby jsou krásné, místnost však většinou nevytopí

Bio krb je jednoduché zařízení, při jeho výběru se můžete řídit hlavně citem a estetickými požadavky. Výrobci někdy uvádí, že bio krbem lze vytápět místnost, spoléhat na bio krb jako na jediný zdroj tepla v místnosti však nelze. Bio krby mají spíš estetickou funkci a jako topidlo fungují hlavně  pro drobné přitápění.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.