E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak výhodný je kondenzační kotel Baxi?

Plyn Teplo Spotřebiče Investice Rodinný rozpočet
  •  Během zimního období rozpočtu výrazně pomůže technologie, která dokáže vyrobit více tepelné energie, než kolik spotřebuje zemního plynu.
  •  Poměrně populární jsou kondenzační kotle Baxi.
  •  Stejně jako značka Brötje patří do skupiny BDR Thermea Group, která vyrábí systémy pro vytápění a ohřev užitkové vody.

Kondenzační kotel Baxi vybírejte tak, aby velikostně vyhovoval vaší domácnosti a zejména tepelné ztrátě vašeho domu. Chybou je kotel nejen příliš slabý, ale i zbytečně silný.  V mrazivém počasí potřebuje běžný rodinný dům vyrobit až 250 kWh tepelné energie denně, což vyžaduje výkon alespoň 10,5 kW. Pokud budete kotel používat také k ohřevu teplé vody, zohledněte rovněž velikost zásobníku. Pokud například  jeden člen domácnosti vyčerpá na sprchování 40 litrů vody, lehce spočítáme, jaký objem předehřáté tekutiny spotřebuje trojice osob krátce po sobě – předpokládejme raději rovných 120 litrů. Některé kotle obsahují i menší integrovaný zásobník, jiné se připojují k zásobníku externímu.

Zajímá vás, jak najít vhodné a cenově dostupné topení? Navštivte náš specializovaný web věnovaný vytápění a ušetřete za plynový kondenzační kotel s E.ON.

Kondenzační kotel Baxi - dobrý poměr ceny a kvality 

Pořizovací cena značkového plynového spotřebiče Baxi Prime 1.24 činí přibližně 40 tisíc Kč a výkon dosahuje zhruba 4,8 až 24 kW. V každém případě jde o značku renomované německé výrobní skupiny BDR Thermea Group.

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.