E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jak se osvědčuje kondenzační kotel Brötje?

Plyn Teplo Spotřebiče Investice Rodinný rozpočet
  •  Kondenzační plynový kotle pracuje velmi úsporně a jedná se o dobrou volbu pro energeticky efektivní vytápění rodinného domu, malé firmy či bytu.
  •  Poměrně populární jsou kondenzační kotle Brötje.
  •  Stejně jako značka Baxi, patří do skupiny BDR Thermea Group, která vyrábí systémy pro vytápění a ohřev užitkové vody.

Kondenzační kotel  – ať už Brötje nebo jakoukoli jinou značku – vybírejte tak, aby velikostně vyhovoval vaší domácnosti. Záleží hlavně na tepelné ztrátě domu. Tu byste měli zjistit v projektové dokumentaci, případně vám s jejím určením může pomoci energetický poradce nebo prodejce kotle. V mrazivém počasí potřebuje běžný rodinný dům vyrobit až 250 kWh tepelné energie denně, což vyžaduje výkon alespoň 10,5 kW. Taky zohledněte, jakou má kondenzační kotel  kapacitu zásobníku na teplou vodu. Pokud třeba vyčerpáte na sprchování 40 litrů, lehce si můžete spočítat, jaký objem předehřáté tekutiny spotřebuje trojice osob krátce po sobě – předpokládejme raději rovných 120 litrů. 

Brötje - kvalitní německá značka

Pořizovací cena značkového plynového spotřebiče IntroCondens WHBS 14 C činí přibližně 46 tisíc Kč a výkon dosahuje zhruba 3,5 až 14 kW. Jedná se ale o ceníkovou cenu a v praxi můžete obvykle počítat s různými cenovými akcemi a slevami. Obecně lze říci, že kotle tohoto tradičního německého výrobce patří k velmi kvalitním a to jak po stránce technologií, tak i dílenským zpracováním a materiály.

Zajímá vás, jak najít vhodné a cenově dostupné topení? Navštivte náš specializovaný web věnovaný vytápění a ušetřete za plynový kondenzační kotel s E.ON.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.