E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Které elektromobily jsou nejvyhledávanější?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Rodinný rozpočet
  •  Mezi nejvyhledávanější značky elektromobilů patří Nissan, Volkswagen, Tesla, BMW, Renault a Peugeot.
  •  Japonské, americké a evropské značky dominují mezi elektromobily, které obyvatelé České republiky hledají prostřednictvím internetu.
  •  K dispozici je široké spektrum cenových nabídek a parametrů.

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh! 

Čechy zajímají především elektromobily Tesla a BMW

V kalifornském Sillicon Valley („Křemíkovém údolí“) sídlí mnoho inovativních a úspěšných firem, což potvrzuje odvětví ekologické dopravy. Výrobky společnosti Tesla Motors hledáme v tuzemsku častěji, než všechny ostatní elektromobily dohromady. V závěsu jsou evropské, především německé a francouzské vozy, vítězící aspoň příznivější cenou. Porovnejme konkrétní modely.

 

Elektromobily primárně srovnávejte podle kapacity baterie v kilowatthodinách (kWh), výkonu palubní nabíječky, výkonu motorů v kilowattech (kW) a poskytované záruky na baterie. Některé další důležité údaje dopočítáme. Přibližnou dobu plného nabití v hodinách zjistíme tak, že kapacitu baterie vydělíme výkonem palubní nabíječky (například 70 kWh / 10 kW = 7 hodin). Dojezdová vzdálenost je přímo úměrná množství uskladněné energie a nepřímo úměrná poháněné hmotnosti. Vyšší váha vozidla a nákladu znamená taky větší spotřebu elektřiny.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.