E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Které elektromobily jsou nejvyhledávanější?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Rodinný rozpočet
  •  Mezi nejvyhledávanější značky elektromobilů patří Nissan, Volkswagen, Tesla, BMW, Renault a Peugeot.
  •  Japonské, americké a evropské značky dominují mezi elektromobily, které obyvatelé České republiky hledají prostřednictvím internetu.
  •  K dispozici je široké spektrum cenových nabídek a parametrů.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.

Čechy zajímají především elektromobily Tesla a BMW

V kalifornském Sillicon Valley („Křemíkovém údolí“) sídlí mnoho inovativních a úspěšných firem, což potvrzuje odvětví ekologické dopravy. Výrobky společnosti Tesla Motors hledáme v tuzemsku častěji, než všechny ostatní elektromobily dohromady. V závěsu jsou evropské, především německé a francouzské vozy, vítězící aspoň příznivější cenou. Porovnejme konkrétní modely.

 

Elektromobily primárně srovnávejte podle kapacity baterie v kilowatthodinách (kWh), výkonu palubní nabíječky, výkonu motorů v kilowattech (kW) a poskytované záruky na baterie. Některé další důležité údaje dopočítáme. Přibližnou dobu plného nabití v hodinách zjistíme tak, že kapacitu baterie vydělíme výkonem palubní nabíječky (například 70 kWh / 10 kW = 7 hodin). Dojezdová vzdálenost je přímo úměrná množství uskladněné energie a nepřímo úměrná poháněné hmotnosti. Vyšší váha vozidla a nákladu znamená taky větší spotřebu elektřiny.