E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké výhody má kondenzační plynový kotel?

  • Díky schopnosti využít kondenzačního tepla spalin slibují kondenzační plynové kotle až 108% účinnost.
  • Výhodou je poměrně rychlá návratnost vstupní investice, uvádí se během 4–5 let provozu.
  • Jedná se o velmi úsporný zdroj tepla.
  • Jejich obsluha je velmi snadná, navíc nepotřebují zděný komín.

Kondenzační plynový kotel umí dále zpracovat teplo z odpadních spalin tím, že je zkondenzuje. Spaliny v tomto kotli proudí do sekundárního výměníku tepla, kde zkondenzují a předají další část tepla do topné vody. Tento proces umožňuje dodatečně získat až 11 % účinnosti plynového kotle navíc a díky tomu je kondenzační kotel velmi úsporný.

Vyšší vstupní investice, rychlá návratnost

Výrobci běžně uvádějí, že při správném používání kondenzačních kotlů je očekávaná návratnost v rozmezí 4 až 5 let. Samozřejmě kromě správného nastavení je důležité i kvalitní zateplení budovy, která je tímto kotlem vytápěna. Kondenzační kotle pracují s nižší teplotou v radiátorech, s čímž je nutné počítat. Nejvyšší účinnosti přitom tyto kotle dosahují při teplotách 55/35 °C (teplota na výstupu z kotle / teplota vratné vody).

Výhody kondenzačního plynového kotle ve zkratce:

  • Energeticky úsporný provoz.
  • Poměrně rychlá finanční návratnost investice.
  • Instalace kotle bez nutnosti výstavby zděného komínu.
  • Odpadá starost o zajišťování a dovoz paliva.
  • Široké možnosti regulace výkonu.
TIP

Ekologické kotle mají ještě nižší spotřebu, když připojíme akumulační nádrž. Potom spínají méně často a dále klesá finanční náročnost provozu. Pokud sháníte nové zařízení, využijte aktuální slevu na ekologické kotle Vaillant.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.