E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké jsou výhody osvětlení firemní provozovny LED světly?

Pro podnikatele
Jak ušetřit na energii Osvětlení Moderní technologie

  • LED osvětlení představuje úsporný světelný zdroj do firemních provozoven i kanceláří.
  • Ve srovnání s běžnými žárovkami spotřebují zhruba sedmkrát méně elektřiny.
  • Jsou odolné a jejich životnost je výrazně delší.
  • Nižší jsou také náklady na údržbu.

Delší životnost, odolnost, energetická úspora a v neposlední řadě také možnost výběru mezi několika barevnými odstíny světla. To je základní charakteristika LED osvětlení, které je stále vítanějším světelným zdrojem ve firmách i v domácnostech. Z dlouhodobého hlediska můžete díky LED osvětlení výrazně snížit účty za elektřinu.

Vyberte ideální odstín světla

LED žárovky svítí chladným bílým světlem, jež je vhodné například do výrobních hal, nebo příjemnějším žlutým tónem, které si najde místo třeba v kancelářích. Pokud budete studovat parametry LED žárovek, určitě narazíte na pojem index podání barev. Tato hodnota charakterizuje, jak dobře bude možné pod danou žárovkou rozlišovat barvy osvětlených předmětů. Jde o bezrozměrné číslo, přičemž hodnota 100 trochu zjednodušeně řečeno odpovídá vnímání barev u běžné klasické žárovky. Pokud má LED žárovka index podání barev menší než 80, není vhodnou volbou.

Pozor na výkon

Na rozdíl od starších technologií osvětlení je u LED světel nejdůležitější hodnotou intenzita světla neboli světelný tok, který se uvádí v lumenech. Jako ekvivalent běžné 100W žárovky se bere LED žárovka se světelným tokem 1 350 lumenů a spotřebou kolem 15 W.

Mezi další výhody LED žárovek rozhodně patří i velmi dlouhá životnost (obvykle se uvádí 15 000 hodin svícení a více), odolnost vůči nešetrnému zacházení a nárazům, schopnost rychlého rozsvícení a absence rtuti. Díky dlouhé životnosti není nutné LED světelné zdroje tak často měnit, proto má tato technologie také nižší náklady na průběžnou údržbu.

Kolik můžete s úsporným osvětlením ušetřit?

Oproti běžným žárovkám spotřebují LED žárovky zhruba sedmkrát méně elektrické energie. Například 60W žárovka spotřebuje při svícení 4 hodiny denně téměř 90 kWh ročně. Srovnatelná LED žárovka pouhých 13 kWh. Ročně tato LED žárovka ušetří elektřinu za skoro 360 Kč. Pořizovací cena LED žárovek je vyšší, ale náklady na jejich provoz jsou ve srovnání s klasickými žárovkami až čtyřikrát nižší.

Zhasínání není třeba

Další výhodou LED žárovek v porovnání s úspornými zářivkami je (alespoň teoreticky) neomezená možnost rozsvěcování a zhasínání. Ani časté spínání by se na jejich životnosti nemělo nijak projevit. Navíc je jejich spotřeba elektřiny tak malá, že není nutné je neustále vypínat. V místnostech, kde se světlo hodí, je klidně nechte svítit nepřetržitě. Což lze dobře využít v halách se střídavým provozem nebo na chodbách, kde se neustále někdo pohybuje.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.