E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak pečovat o plastová okna?

Stavební úpravy Kutil

  • Plastová okna se stávají automatickou výbavou většiny novostaveb nebo starších domů po rekonstrukci. Dřevěná okna lépe vypadají, plastová jsou však o něco málo levnější.

  • Oproti oknům dřevěným nevyžadují broušení a lakování po každých pěti letech, ale přesto by se jejich péče neměla zanedbávat.

  • Minimálně jednou ročně si plastová okna zaslouží vaši pozornost.

Výhodou plastových oken jsou malé nároky na údržbu, skvělé izolační vlastnosti a dlouhá životnost. Mytí oken je činnost, která se běžně vykonává jednou až dvakrát ročně. Pro správnou údržbu oken se doporučuje omýt nejprve rámy a až poté pokračovat na skleněné plochy. Pokud máte nová plastová okna, nezapomeňte také sejmout ochranné pásky. Po třech měsících od vsazení už by se pásky mohly začít trhat a jejich sundání by bylo náročnější.

Mytí rámů je nejdůležitější z vnější strany, kde se usazuje množství pylu, prachu a různých nečistot. Kvůli UV záření se pak vše téměř zapéká dovnitř rámů. Čím déle proto o okna nebudete pečovat, tím horší následná údržba bude.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Kromě pravidelného mytí rámů a skel je důležité pravidelně dotahovat uvolněné kličky a úchyty. Kování kolem oken je dobré alespoň jednou za rok promazat olejem, budou se lépe otvírat a zavírat. Těsnění kolem rámu můžete potírat silikonovým olejem. Pokud je po několika letech těsnění ve špatném stavu, doporučuje se jeho celková výměna. Myslete však na to, že každé okno má jiný typ těsnění.

Ve srovnání s okny dřevěnými se nemusíte starat o opakované nátěry, nátěr plastových oken je dokonce zcela nežádoucí a na jejich povrch by vůbec nepřilnul. Navíc by vám okna po takovém zásahu nevzal dodavatel na případnou reklamaci.

Shrnutí – základní péče o plastová okna:

  • Pravidelně umývejte vnější stranu rámu a zasklení.

  • Čas od času dotáhněte uvolněné kličky a úchyty.

  • Kování občas promažte olejem nebo speciálním mazacím prostředkem. Ten většinou obdržíte přímo při instalaci oken.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.