K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

2

Tepelné čerpadlo voda/voda: Jaká bývá jeho cena?

Témata

 • Tepelné čerpadlo voda/voda je možné pořídit za cenu kolem 85 000 až 100 000 Kč.
 • Platí přitom, že čím vyšší je topný faktor, tím vyšší je i pořizovací cena tepelného čerpadla.
 • Tepelné čerpadlo voda/voda odebírá energii z vodního zdroje.
 • Vhodné je proto pro rodinné domy nebo objekty, které jsou situované u rybníka nebo  jiného vodního toku.

Tepelné čerpadlo voda/voda dosahuje vysoké účinnosti a vůbec nejvyšších topných faktorů. Výkon tepelného čerpadla voda/voda totiž není závislý na venkovní teplotě, jako je tomu třeba v případě tepelných čerpadel využívajících vzduch. Podzemní voda má stálou průměrnou teplotu, kolem 10 °C – v porovnání s průměrnou teplotou vzduchu (+3 °C) jde tedy o výrazně teplejší zdroj energie .

To se promítá i do topného faktoru, který se u tepelných čerpadel voda/voda pohybuje kolem 6, což znamená až 80procentní úsporu oproti původnímu vytápění . Omezením je skutečnost, že tento typ tepelných čerpadel lze využít pouze v lokalitách s dostatkem spodní vody, případně s přístupem ke geotermální vodě. Provoz tepelného čerpadla voda/voda je náročnější.

RADA

Tepelná čerpadla jsou označována například jako vzduch/vzduch, vzduch/voda, voda/voda apod. Co to znamená? Zapamatujte si jednoduchou pomůcku – před lomítkem je uváděno teplonosné médium a za lomítkem odváděné tepelné médium. Třeba u tepelných čerpadel využívajících vzduch je teplonosným médiem vzduch. Odváděným tepelným médiem bývá zpravidla voda (tepelná čerpadla nejčastěji ohřívají topnou nebo užitkovou vodu). 

Tepelné čerpadlo voda/voda a jeho cena

Cena tepelného čerpadla voda/voda záleží mimo jiné na výši topného faktoru a na složitosti instalace. Montáž tepelného čerpadla voda/voda se může prodražit právě s ohledem na budování studny nebo podzemního vrtu apod. Samotné tepelné čerpadlo voda/voda je možné pořídit za cenu kolem 85 000 až 100 000 Kč. Platí přitom, že čím vyšší je topný faktor, tím vyšší je i cena tepelného čerpadla.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  63
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  62
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*