Kolik stojí tepelné čerpadlo?

  1. Ceny tepelných čerpadel se pohybují mezi 25 000 a 350 000 Kč.
  2. Výhodou jsou jejich nízké provozní náklady.
  3. Oproti konvenčním zdrojům tepla, jako jsou plynové kotle nebo elektrické přímotopy, vám tepelné čerpadlo ušetří přes polovinu nákladů na vytápění.

Ceny tepelných čerpadel jsou různé

K nejlevnějším tepelným čerpadlům patří typ vzduch-vzduch. Náklady šetří nejen při svém provozu, ale už při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel, které využívají energii ze země nebo vody, tady odpadají náklady na  podzemní vrt . Na druhou stranu ale není tak účinné. Využít ho můžete jen k vytápění, ne k ohřevu vody. Za relativně nízkou cenu lze pořídit tepelné čerpadlo vzduch-voda a ani tady nepotřebujete podzemní vrt nebo plošný kolektor. A jak najít vhodné a cenově dostupné zařízení? Ušetřete za tepelné čerpadlo s E.ON. 

Orientační ceny tepelných čerpadel včetně montáže

Typ tepelného čerpadla Orientační cena
Vzduch-vzduch 25 000 až 40 000 Kč
Vzduch-voda 90 000 až 250 000 Kč
Voda-voda 200 000 až 350 000 Kč
Země-voda 200 000 až 350 000 Kč

Co ovlivňuje cenu tepelného čerpadla

  • Zdroj energie, který využívají – tepelná čerpadla, která si berou energii ze vzduchu, jsou levnější, protože nepotřebují podzemní vrt.
  • Topný faktor –  čím je čerpadlo účinnější, tím bývá dražší. Při provozu je ale taky efektivnější, a proto se vám investice brzy vrátí.
  • Značka a výrobce – každá společnost na trh uvádí jiné výrobky. Tepelná čerpadla čas od času navíc pořídíte i v různých akčních nabídkách.

Kdy se investice do tepelného čerpadla vrátí? 

Cena tepelného čerpadla je jen jedním z faktorů, který ovlivňuje návratnost investice. Ceny čerpadel navíc v posledních 10 letech klesly a běžně za jejich instalaci zaplatíte kolem 150 000 korun.

Jako příklad uveďme domácnost, která na vytápění potřebuje 20 000 kWh ročně. Při průměrné ceně 2,7 Kč/ kWh a distribuční sazbě D45d za provoz elektrických přímotopů zaplatí 54 000 korun.

Díky tepelnému čerpadlu ale spotřeba klesne o 13 000 kWh. Při průměrné ceně 3 Kč/kWh v distribuční sazbě D56d tak domácnost zaplatí 21 000 korun. Úspora dosahuje v tomto případě 33 000 korun ročně, investice do tepelného čerpadla se tak vrátí zhruba za 5 let.

Tepelné čerpadlo od E.ONu

S tepelným čerpadlem ušetříte až 70 % nákladů na vytápění. Zní to lákavě? Pojďte do toho s námi. Společně vhodné čerpadlo vybereme,pomůžeme vám získat dotaci, a nakonec zařídíme jeho instalaci. Výhodný tarif na elektřinu je u nás samozřejmostí.

Chci tepelné čerpadlo

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění?

Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady

Jaké jsou technologie úsporného vytápění

Při výběru myslete na to, jakou energii využíváte, jak ji v budově rozvádíte a jakou teplotu interiéru vyžadujete.
Víc najdete tady

Jak regulovat vytápění v domácnosti?

Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady