Venkovní a veřejné
osvětlení

Posvítíme všude tam, kde je to potřeba

S výstavbou a rekonstrukcí venkovního a veřejného osvětlení máme letité zkušenosti. Osvětlujeme rozsáhlé průmyslové areály, logistická centra, sportoviště, parkovací plochy, obchodní areály, obce i velká města. Zpracujeme vám pasport, generel nebo projekt na veřejné osvětlení. Pomůžeme vám s vyřízením případných dotačních titulů a provedeme samotnou realizaci.

Zmodernizujte osvětlení

Mám zájem

Výhody venkovního osvětlení

Osobní přístup

Zpracujeme návrh osvětlení přesně podle vašich potřeb. Netradiční řešení pro nás neznamená problém, ale výzvu. Zakládáme si na osobním přístupu k našim zákazníkům.

Výhody našich služeb

Navrhneme řešení podle normy a BOZP, abychom vytvořili bezpečné venkovní pracovní prostředí pod umělým světlem. To vše s nízkými provozními náklady.

Výhodná ekologie

Naše řešení jsou energeticky velmi úsporná, tím pádem šetříme přírodu a produkujeme méně CO2 do ovzduší. Umíme navrhnout i řešení bez modrého světla.

Bez starostí

Nabízíme kvalitní technologie s dlouhou životností, zárukou až 10 let a minimálními provozními náklady.

Jak to probíháJe to jednoduché - stačí tři kroky a venkovní nebo veřejné osvětlení máte připravené přímo na míru.

Zjistíme vaše potřeby

Pobavíme se o vašich potřebách a o tom, jak je skloubit s okolním prostředím. Zjistíme, co je potřeba udělat pro to, aby vám systém seděl na míru.

Navrhneme individuální řešení

Do 14 dnů od získání všech potřebných informací pro vás zpracujeme návrh řešení včetně možnosti financování.

Postaráme se o realizaci

Připravíme pro vás nabídku a návrh smlouvy a všechno může začít. Zajistíme realizaci celého díla, včetně zprovoznění a zaškolení. Instalaci provedeme podle odsouhlaseného harmonogramu.

Veřejné osvětlení
od E.ONu

Pro Lišov jsme rekonstruovali veřejné osvětlení, na kterém teď šetří až 70 % nákladů. Podívejte se, jak jsou ve městě se spoluprací spokojení.

Co vás často zajímá

Seriózní odhad úspory nákladů skutečně nelze udělat například během telefonního rozhovoru bez přesné znalosti aktuálního stavu a provedení nezbytných světelně-technických výpočtů v souladu s normami ČSN. Případně se vám může stát, že že skutečně ušetříte až 90 % elektřiny, ale vaše venkovní osvětlení  bude svítit naprosto nedostatečným způsobem. To může vést výrazným způsobem ke snížení bezpečnosti pohybu osob a vozidel. Seriózní nabídce předchází důkladná prohlídka dotčených lokalit, zjištění vašich potřeb a představ o osvětlení, provedení výše zmiňovaných světelně-technických výpočtů a odborné zpracování celkového návrhu rekonstrukce nebo výstavby soustavy osvětlení. Až poté – je možné vyčíslit reálné úspory nebo výši nákladů.

Soustavy venkovního osvětlení mají stanovenou čtyřletou lhůtu pro provádění pravidelných revizí. V případě rozšiřování nebo rekonstrukce je nutnost na tyto části soustavy veřejného osvětlení zpracovat výchozí revizní zprávu.

Generel veřejného osvětlení – někdy nazývaný jako Koncepce veřejného osvětlení – je jedním ze základních dokumentů, podle kterého by se mělo postupovat při rekonstrukci, nebo výstavbě soustav veřejného osvětlení. Je zpracován v souladu s normami ČSN stanovuje technické standardy a požadavky a je základním podkladem pro projektanty a stavební organizace.

Ano. Pasport veřejného osvětlení je nezbytným technickým podkladem nejen pro údržbu tohoto zařízení. Jeho zpracování a vedení má oporu v normách a zákonech. Obsahem pasportu veřejného osvětlení je popis stávajícího rozsahu a stavu veřejného osvětlení obce.

Barva světla se označuje jako teplota chromatičnosti a udává se v hodnotách kelvina. U komunikací pro pěší a s nízkou intenzitou dopravy se doporučují teplé tóny barev světla přibližně v rozmezí 2 000 - 2 700K. Na komunikacích se střední intenzitou dopravy přibližně v hodnotách 2 700-4 000K a u komunikací s vysokou intenzitou dopravy pak v rozmezí 4 000 - 5 000K. Jiná pravidla platí pro osvětlení přechodů pro chodce, kdy se vzhledem k potřebě zvýraznění používají svítidla s teplotou chromatičnosti přibližně v rozmezí 5 000 - 6 000K.

Zmodernizujte venkovní nebo veřejné osvětlení a ušetřete své náklady