Plynový
kondenzační kotel

Pořiďte si nový plynový kotel včetně servisu a prodloužené záruky.
Pořiďte si nový plynový kotel včetně kontroly a prodloužené záruky

Plynový kondenzační kotel je nejlepší způsob, jak prostory okamžitě a pohodlně vyhřát.  Abyste se nespálili, pomůžeme vám vybrat kotel, který bude pro vaši provozovnu nejšikovnější.  Navíc vám dáme úctyhodně dlouhou záruku celých 7 let.

Ušetřete až 30 % nákladů

Mám zájem

Výhody E.ON Kotle

Užijte si 7 let záruky

Stačí svému kotli dopřát pravidelné roční prohlídky. Pokud nechcete hlídat termíny a shánět technika, využijte naši službu E.ON Servis kotlů a my se o vše postaráme za vás.

Instalaci nechte na nás

 Aby byl váš kotel v těch nejlepších rukou, pošleme vám profesionálně vyškoleného technika, který ho odborně nainstaluje a hladce zprovozní.

S námi to zvládnete

Postup je jednoduchý: zavoláme si, navštívíme vás, dohodneme všechno potřebné a kotel vám namontujeme.

Parametry plynového kondenzačního kotle

  • energetická třída A
  • modulovaný výkon 3,5 - 24 kW
  • elektronické oběhové čerpadlo
  • nerezový výměník
  • snadná dostupnost náhradních dílů
E.ON Kotel vám dodáme s odbornou instalací a potřebným materiálem, který je k tomu třeba.

O instalaci se postaráme

E.ON Kotel vám dodáme jen s odbornou instalací a potřebným materiálem, který je k tomu třeba.

Články

Jak často má probíhat kontrola plynových kotlů
Kontrolu plynového kotle v domácnosti doporučujeme provádět každý rok.
Celý článek
Jak funguje plynový kondenzační kotel se zásobníkem
Kondenzační kotel vyrábí tepelnou energii spalováním zemního plynu a zkapalňováním horké páry.  
Celý článek

Co vás často zajímá

Záleží na prostoru, ve kterém bude plynový kotel instalovaný. Vždy je třeba zajistit dostatečný přísun čerstvého vzduchu, který je nutný pro spalování v kotli. Pokud není vhodné, aby kotel nasával vzduch pro spalování z místnosti, existují kotle v provedení turbo, které nasávají vzduch pro spalování zvenku. Plynové kondenzační kotle můžou čerstvý vzduch nasávat stávající spalinovou cestou. V případě tohoto provedení je nutné vyvložkovat komín. Konkrétní podmínky upravuje norma ČSN 73 4201.
Z klasického kotle uniká při spalování až 11 % tepelné energie do atmosféry. Kondenzační kotel ji dokáže využít. Horké spaliny prochází speciálním tepelným výměníkem, ve kterém předávají kondenzační teplo otopné vodě. S novým plynovým kondenzačním kotlem s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty tak můžete ušetřit až 30 % vašich současných nákladů za plyn.

Kombinace kotle a zásobníku: Teplá voda je akumulována v zásobníku, i když není momentálně zapotřebí. Výhodou je, že voda je okamžitě k dispozici a dá se odebírat i v několika odběrných místech současně. Teplota vody je prakticky konstantní. Na druhou stranu vznikají pohotovostní ztráty v důsledku odchodu tepla do okolního prostředí. 

Průtokový princip: Potřebné množství teplé vody je ohříváno průtokem teprve tehdy, když ho skutečně potřebujeme. Energie se spotřebovává, jen když odebíráte teplou vodu. Neexistuje zásoba teplé vody, takže nevznikají ani pohotovostní ztráty. Nevýhodou je, že musíme chvíli čekat, než se spustí kotel a ohřeje vodu, která k nám doputuje potrubím. Řešením je nucená cirkulace, která ale zvýší investici, a navíc spotřebu elektřiny nutné na její pohon.

Systém s připojenou cirkulací: Teplá voda cirkuluje v potrubí a při otevření kohoutku je k dispozici okamžitě. Nevýhodou je zvýšení nákladů na ohřev vody a provoz cirkulačního čerpadla.

Systém bez připojené cirkulace: Při otevření kohoutku musí z potrubí nejdřív vytéct studená nebo vlažná voda.

Vhodným řešením může být i instalace plynového kotle s integrovaným zásobníkem vody o standardním objemu 20 až 40 l, který kombinuje dvě předchozí varianty. Tím získáte výhody obou. Takové zařízení ale bývá o dost větší a jeho pořizovací cena vyšší.

Standardní záruka daná výrobcem je stanovena na 2 roky. Nabízíme ale také prodlouženou záruku, která je v případě našeho E.ON Kotle až 7 let.
Ano, zařídíme kompletní výměnu topného zdroje na klíč včetně výměny vložky stávajícího odkouření.
Zemní plyn obsahuje nejméně škodlivin ze všech fosilních zdrojů energie. Zvláště efektivně ho můžete využít v kombinaci s rozměrově úsporným plynovým kondenzačním kotlem. V tomto případě využijete i teplo ze spalin.
Spaliny u plynového kondenzačního kotle jsou natolik chladné, že by nevytvořily dostatečný tah, a navíc kondenzují na stěnách komínu. Proto je důležité, aby byla komínová cesta odolná vůči kondenzátu. Pro kondenzační kotle jsou vhodné speciální systémy odvodu spalin, které většinou bývají z plastu nebo z nerezu. Pokud má komínová šachta dostatečné rozměry, je možné je bez problémů připojit i do stávajícího komínu.
S novým plynovým kondenzačním kotlem pro vytápění na zemní plyn s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty můžete ušetřit oproti staršímu standardnímu plynovému kotli až 30 % vašich současných nákladů na plyn.
Ano, funguje na podobném principu jako jeho technický předchůdce turbo kotel. Možná jsou i další provedení odvodu spalin.

Ano, k novému plynovému kondenzačnímu kotli vám nabídneme službu E.ON Servis kotlů, která vám každoroční kontrolu kotle a spalinových cest zajistí. Na kontrolu vás každý rok sami upozorníme a dohodneme spolu termín, který se vám bude hodit. Navíc vám po každé kontrole vystavíme servisní výkaz, který můžete použít i jako doklad pro pojišťovnu v případě havárie, kterou by váš kotel způsobil. 

Je však důležité vědět, že pravidelné roční kontroly nenahrazují kontroly, revize ani zkoušky podle vyhlášky č. 85/1978 Sb.

Cena kotle s instalací již od 84 704 Kč a 7letá záruka k tomu