Jaké jsou ceny CNG v ČR?

  1. Automobilů na stlačený zemní plyn (CNG) na českých silnicích přibývá.
  2. Roste také nabídka aut na CNG od nejrůznějších výrobců i počet plnicích stanic.
  3. Kilogram paliva stojí průměrně 27,60 Kč, ale nejlevnější čerpací stanice za toto množství účtují cca 25 Kč.

Ceny CNG v ČR - zkuste najít levnější tankovací stanici

Česká obchodní inspekce uvádí, že kvalita stlačeného zemního plynu prakticky vždy vyhovuje předepsaným normám. Průměrná cena 1 kg CNG činí v současnosti 27,60 Kč. Možná se vám tato cena zdá velmi podobná jako u benzinu. Je ale nutné si uvědomit, že 1 kg CNG odpovídá zhruba 1,4 litru benzinu. CNG je tedy přibližně o 40 a více procent levnější než benzin.

Velké cenové rozdíly jsou také mezi jednotlivými čerpacími stanicemi. Zatímco někde prodávají CNG za více než 28 Kč/kg, na mnoha místech ho seženete i o tři koruny levněji.  Podívejte se na konkrétní příklad: 

Pokud natankujete plnou nádrž CNG za 28 Kč/kg, zaplatíte na 25 kg tohoto paliva 700 Kč. Vyhledáte-li však levnější tankovací stanici s cenou CNG 25 Kč/kg, ušetříte na plné nádrži 75 korun.

Jezděte s námi za půlku 

Víte, že auto na CNG vám oproti benzínu nebo naftě ušetří až polovinu nákladů na provoz? Kolik přesně to bude, si spočítejte v naší kalkulačce. Navíc s naší sítí plnících stanic je přechod na CNG pohodlný a podle toho, kolik CNG odeberete, můžete získat i slevu. 

CNG od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Z čeho se skládají ceny elektřiny a plynu?

Ceny elektřiny a plynu se skládají z několika složek.
Víc najdete tady

Jaké sazby a tarify elektřiny může drobný podnikatel využít?

Podnikatelé si nyní mohou vybrat ze 13 distribuční sazeb, které odrážejí spotřebu a využití elektřiny.
Víc najdete tady

Proč se plyn účtuje v kWh?

Účtování v kilowatthodinách je přesnější, protože jeden m3 může poskytnout různé množství energie podle toho, kde byl plyn vytěžen a jaké měl přesně složení.
Víc najdete tady