Jaké pořídit auto na CNG?

  1. Vozy na CNG si pořizují především firmy a autodopravci. Oproti benzínovým nebo naftovým autům ušetří 30 až 50 % nákladů.
  2. Návratnost investice do CNG vozu je kolem 2 až 3 let. Ceny aut na CNG jsou už téměř srovnatelné s běžnými auty.
  3. Rozšiřuje se také nabídka vozů. Je mezi nimi Volkswagen Passat, Škoda Octavia i Mercedes Sprinter.

Ekonomika a ekologie jdou mnohdy ruku v ruce. Dokazují to mimo jiné i auta na CNG, jejichž náklady na provoz mohou být oproti běžným automobilům stáhnout i poloviční a mají také nižší emise. Stále častěji se automobily na CNG objevují ve firemních flotilách a stávají se tak nejoblíbenější alternativou českých řidičů. Lví podíl na tom má rostoucí nabídka nových automobilů na CNG.

Nejlevnější vůz na CNG

Auta na CNG jsou cenově dostupná, rozdíl mezi nimi a vozy na benzín nebo naftu je nepatrný. Zatímco nejlevnější nové elektromobily pořídíte za cenu kolem 800 tisíc korun a většina z nich se prodává za zhruba milion, vozy na CNG zakoupíte za zhruba půl milionu korun.

Octavia ve verzi CNG

Domácí automobilka nezůstala u jednoho modelu a CNG varianty se dočkala i oblíbená Octavia. Model Škoda Octavia 1,4 TSI G-TEC se prodává za necelých půl milionu korun a dobře obstál i v mnoha testech, jež podnikly české automobilové magazíny. Výhodou tohoto vozu jsou mimo jiné nízké provozní náklady – kilometr s Octavií na CNG ujedete zhruba za 1 korunu (pokud bereme v úvahu jen cenu samotného paliva).

Dodávka na CNG

V mnoha firmách tvoří značnou část automobilové flotily dodávky. Ani tento segment vozů v CNG variantách nezaostává. Příkladem je Mercedes-Benz Sprinter 316 NGT, který jezdí právě na stlačený zemní plyn. Dodávka slibuje nízké provozní náklady i výrazné snížení emisí. Nákladový prostor má objem až 17 kubíků. Na přání je možné dodat pohon 4 x 4.

I náklaďáky jezdí alternativně

A náklaďáky na CNG? Existují. Příkladem je Iveco Stralis NP, jehož motor o objemu 8,7 litrů splňuje normy Euro VI. Tento model byl prvním nákladním vozem s dvanáctistupňovou automatickou převodovkou. Na novém trucku pracují také vývojáři ve firmě Nikola Motors. Hybridní vůz s výkonem 2 000 koní a dojezdem 1 920 kilometrů na jedno naplnění ale zatím existuje jen na obrázku.

Jezděte s námi za půlku 

Víte, že auto na CNG vám oproti benzínu nebo naftě ušetří až polovinu nákladů na provoz? Kolik přesně to bude, si spočítejte v naší kalkulačce. Navíc s naší sítí plnících stanic je přechod na CNG pohodlný a podle toho, kolik CNG odeberete, můžete získat i slevu. 

CNG od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Co jsou to IFTTT služby?

Jedná se o webové služby, které vám pomohou automatizovat různé činnosti v chytré domácnosti.
Víc najdete tady

Co všechno můžu ovládat v rámci chytré domácnosti?

Do chytré domácnosti může být zapojena celá řada domácího vybavení.
Víc najdete tady

Na co všechno můžeme používat dálkové ovládání?

Nejmodernější dálkové ovládání vám umožní prostřednictvím mobilního telefonu kontrolovat všechny spotřebiče. Ušetříte čas, energii a peníze.
Víc najdete tady