Jaké pořídit firemní auto na CNG?

  1. Vozy na CNG si pořizují především firmy a autodopravci. Oproti benzínovým nebo naftovým autům ušetří 30 až 50 % nákladů.
  2. Návratnost investice do CNG vozu je kolem 2 až 3 let. Ceny jsou už téměř srovnatelné s běžnými auty.
  3. Rozšiřuje se nabídka vozů na CNG. Je mezi nimi Volkswagen Passat, Škoda Octavia i Mercedes Sprinter.

Že ekonomika a ekologie jdou mnohdy ruku v ruce, dokazují CNG vozy. Náklady na provoz dokážou oproti běžným automobilům stáhnout o polovinu a mají také nižší emise. Stále častěji se automobily na CNG objevují ve firemních flotilách a stávají se tak nejoblíbenější alternativou českých řidičů. Lví podíl na tom má rostoucí nabídka nových automobilů na CNG.

Nejlevnější vůz na CNG

Auta na CNG jsou cenově dostupná, rozdíl mezi nimi a vozy na benzín nebo naftu je nepatrný. Zatímco nejlevnější nové elektromobily pořídíte za cenu kolem 600 tisíc korun a většina z nich se prodává za zhruba milion, vozy na CNG zakoupíte za zhruba půl milionu korun.

Pokud vám jde hlavně o cenu a na vůz nemáte přehnané nároky, mohl by vás uspokojit Seat Mii, který seženete už za 266 900 korun. K levnějším vozům na CNG patří též hatchback Škoda Citigo. Za tento model zaplatíte něco málo přes 270 tisíc korun.

Octavia ve verzi CNG

Domácí automobilka nezůstala u jednoho modelu a CNG varianty se dočkala i oblíbená Octavia. Model Škoda Octavia 1,4 TSI G-TEC se prodává za necelých 450 tisíc korun a dobře obstál i v mnoha testech, jež podnikly české automobilové magazíny. Výhodou tohoto vozu jsou mimo jiné nízké provozní náklady – kilometr s Octavií na CNG ujedete za méně než 1 korunu.

Dodávka na CNG

V mnoha firmách tvoří značnou část automobilové flotily dodávky. Ani tento segment vozů v CNG variantách nezaostává. Příkladem je Mercedes-Benz Sprinter 316 NGT, který jezdí právě na stlačený zemní plyn. Dodávka slibuje nízké provozní náklady i výrazné snížení emisí. Nákladový prostor má objem až 17 kubíků. Na přání je možné dodat pohon 4 x 4. Základní verze Sprinteru začíná na 495 tisících korun.

I náklaďáky jezdí alternativně

A náklaďáky na CNG? Existují. Příkladem je Iveco Stralis NP, jehož motor o objemu 8,7 litrů splňuje normy Euro VI. Tento model byl prvním nákladním vozem s dvanáctistupňovou automatickou převodovkou. Na novém trucku pracují také vývojáři v Nikola Motors. Hybridní vůz s výkonem 2 000 koní a dojezdem 1 920 kilometrů na jedno naplnění ale zatím existuje jen na obrázku.

Jezděte s námi za půlku 

Víte, že auto na CNG vám oproti benzínu nebo naftě ušetří až polovinu nákladů na provoz? Kolik přesně to bude, si spočítejte v naší kalkulačce. Navíc s naší sítí plnících stanic je přechod na CNG pohodlný a podle toho, kolik CNG odeberete, můžete získat i slevu. 

CNG od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Co je to zelená elektřina?

Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
Víc najdete tady

Jak funguje odběr zelené elektřiny?

Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady

Kde se vyrábí zelená elektřina?

Zelenou elektřinu vyrábí producenti, kteří využívají obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady