Kolik stojí a co obnáší domácí plnička CNG

  1. Díky plničce CNG můžete tankovat doma v garáži.
  2. Mezinárodní označení plničky je VRA (Vehicle Refuelling Appliance).
  3. Výhodnější jsou i tak veřejné plnicí stanice, kterých stále přibývá.

Proč je to důležité

Pohon na stlačený zemní plyn, tedy CNG, je alternativou k benzínovým a dieselovým motorům. Toto palivo je šetrnější k životnímu prostředí a navíc můžete vůz dotankovat sami v domácích podmínkách díky plničce CNG.

Jezděte na CNG 

Při provozu auta na CNG vzniká jen minimální množství zplodin, které znečišťují ovzduší. Navíc díky husté síti plnicích stanic je přechod na CNG pohodlný. 

Zjistím víc o CNG

Co je dobré vědět

Domácí plnička stojí okolo 150 000 Kč. S úsporou 0,3 Kč/km získáte investované peníze zpět po najetí 500 000 km. Pokud to pro vás není problém, můžete si domácí plničku CNG pořídit a nebo jednoduše využít stále rostoucí sítě veřejných stanic. 
Domácí plničku musí instalovat odborná firma, která vám pak zajistí pravidelný servis a revize. Tankování pomocí domácí plničky trvá asi 3 hodiny. Ve veřejných stanicích je ale doba stejná, jako v případě běžného tankování.

Plničku stlačeného zemního plynu mohou nejefektivněji využívat firmy s vlastní flotilou vozů. Ty totiž mnohem snadněji najezdí 500 000 kilometrů a tak se jim investice vrátí rychleji. 

Mohlo by vás také zajímat

Jaké jsou dotace na fotovoltaiku

Dotace na solární zařízení do rodinného domu můžete čerpat v programu Nová zelená úsporám. S tou vám v E.ONu rádi pomůžeme.  
Víc najdete tady

Jaké využití má sluneční energie v domácnosti

Slunce vám doma může ohřívat vodu, vyrábět elektřinu, nebo třeba temperovat dům.
Víc najdete tady

Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl

Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete tady