Kolik stojí auto na CNG

  1. Na trhu jsou dnes desítky modelů osobních vozů a dodávek vozů na CNG. Nejlevnějším vozidlem na CNG na českém trhu je třídveřová Škoda Citigo či Seat Mii. Nechybí ani Octavia na CNG nebo dodávka Mercedes-Benz Sprinter.
  2. Ve srovnání s benzínovými auty jsou vozy na CNG dražší o 30 až 50 tisíc korun. Cena aut na naftu a CNG je téměř srovnatelná.

Automobily na CNG nyní patří k nejoblíbenější alternativě benzínu a nafty. Běžně se stávají součástí firemních flotil. Hlavním důvodem jsou nižší provozní náklady – kilometr s nimi ujedete za méně než 1 korunu. Snižují také objem emisí vypouštěných do vzduchu a současně jsou cenově dostupné. Zatímco nejběžnější nové elektromobily se prodávají za milion korun, vozy na CNG pořídíte za 300 až 500 tisíc korun. Dražší jsou modely Mercedes-Benz, luxusnější vozy nebo dodávky na CNG.

Nejlevnější vozy na CNG

K aktuálně nejlevnějším vozům na CNG patří malá kompaktní auta pro městský provoz, jako je Seat Mii. Dražší jsou opak větší vozy na CNG. Například Škoda Scala ve verzi  G-TEC stojí  přlibližnš 460 000 Kč. V podobné cenové hladině jsou k dostání také auta značky SEAT. 

Dodávky na CNG

Rovněž v případě dodávek na CNG můžete vybírat hned z několika modelů. Mercedes-Benz Sprinter o objemu přepravního prostoru 9 kubíků a výkonu 115 kW pořídíte za necelých 794 tisíc korun. Za variantu s objemem přepravního prostoru 14 kubíků si připlatíte, stojí 858 900 korun. Dodávky na CNG nabízí též automobilka Fiat. Model Ducato můžete mít za 799 tisíc korun, přepravní prostor je v tomto případě 15 kubíků.

Jezděte s námi za půlku 

Víte, že auto na CNG vám oproti benzínu nebo naftě ušetří až polovinu nákladů na provoz? Kolik přesně to bude, si spočítejte v naší kalkulačce. Navíc s naší sítí plnících stanic je přechod na CNG pohodlný a podle toho, kolik CNG odeberete, můžete získat i slevu. 

CNG od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Jak může ekologie šetřit peníze?

Ekologické jsou v konečném důsledku také úspory energií.  
Víc najdete tady

Znáte desatero domácí ekologie?

Třídění odpadu, používání ekologických čistících prostředků nebo jízda na kole, to jsou zásady, které můžeme dodržovat pro ochranu  přírody.  
Víc najdete tady

Jak se zbavit starých věcí?

Nepotřebné věci z vaší domácnosti nemusí končit v koši.
Víc najdete tady