Jak obtížná je přestavba na elektromobil?

  1. O přestavby běžných vozidel na elektromobily se pokoušejí hlavně technicky zdatní nadšenci.
  2. Existují však firmy, které takto elektromobily staví. Profesionální přestavba běžného vozu na elektrický pohon ale není levná.  
  3. Přestavba na elektromobil teoreticky sníží provozní náklady až na čtvrtinu.

Starší škodovka na elektrický pohon? Proč ne? Někteří odvážní kutilové se do přestaveb běžných benzinových aut na elektrický pohon pouštějí. Ovšem není to snadný úkol. I když je elektrický pohon ve srovnání s benzinovým nebo naftovým motorem v základu daleko jednodušší, je potřeba při přestavbě auta na elektřinu řešit celou řadu problémů. A to nejen technických, ale i legislativních. Podle některých názorů je dokonce téměř nemožné takto upravené auto v Česku legálně provozovat.

Přesto však existují kromě nadšenců i firmy, které vám udělají elektromobil třeba ze zánovní Škody Fabia. Za takovou přestavbu si pak účtují zhruba 200 000 Kč. Takto upravené auto by ale mělo mít přibližně čtvrtinové provozní náklady. Elektromobilů přestavěných z běžných aut ale zatím na českých silnicích moc nepotkáte. A tak tomu asi bude i v blízké budoucnosti.

Jezděte na CNG 

Při provozu auta na CNG vzniká jen minimální množství zplodin, které znečišťují ovzduší. Navíc díky husté síti plnicích stanic je přechod na CNG pohodlný. 

Zjistím víc o CNG

Mohlo by vás také zajímat

Jaké využití má sluneční energie v domácnosti

Sluneční energie je obnovitelný zdroj, který domácnosti mohou využít k výrobě elektřiny nebo tepla.
Víc najdete tady

Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl

Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete tady

Je možné ve firmě ohřívat vodu fotovoltaikou

Solární elektřinu můžete využít dvěma způsoby: k napájení spotřebičů a strojů, nebo k ohřevu užitkové vody.
Víc najdete tady