Jak obtížná je přestavba na elektromobil

  1. Pokud jste technicky zdatní, můžete svůj vůz přestavět na elektromobil.
  2. Přestavbu dělají ale i profesionální firmy.
  3. Provozní náklady přestavba sníží na čtvrtinu.

Proč je to důležité

Nechcete si kupovat nový elektromobil a pokoušíte se na něj přestavět své auto? Jde to, ale není to úplně levná záležitost. Problémem pak může být i legislativa instalace správných technologií. Provoz takových vozidel pak stejně nemusí být legální. 

Co je dobré vědět

V dnešní době už není problém přestavět na elektromobil jakékoliv zánovní auto na benzín nebo diesel. Průměrná cena u profesionální firmy je okolo 200 000 

Pokud jste šikovní kutilové, můžete si vše pořídit a instalovat sami. A nebo využít sety, které už některé automobilky na konkrétní modely prodávají. Set prostě jen podle dodaného návodu přiděláte k danému vozu. Přestavby klasických aut na elektromobil ale nejsou moc časté a v praxi s sebou nesou spoustu problémů a nevýhod. S tím, jak se trhu budou objevovat i levnější elektromobily, budou přestavby běžných aut na elektropohon spíš jen kuriozitou.  

Jezděte na CNG 

Při provozu auta na CNG vzniká jen minimální množství zplodin, které znečišťují ovzduší. Navíc díky husté síti plnicích stanic je přechod na CNG pohodlný. 

Mohlo by vás také zajímat

Jaké jsou dotace na fotovoltaiku
Dotace na solární zařízení do rodinného domu můžete čerpat v programu Nová zelená úsporám. S tou vám v E.ONu rádi pomůžeme.  
Víc najdete tady
Jaké využití má sluneční energie v domácnosti
Slunce vám doma může ohřívat vodu, vyrábět elektřinu, nebo třeba temperovat dům.
Víc najdete tady
Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl
Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete tady