Je možné elektromobil nabíjet pomocí solárních panelů

  1. Elektromobily je možné nabíjet i solární energií.
  2. Je to ekologicky šetrné a finančně výhodné.
  3. Potřebujete solární elektrárnu s dostatečným výkonem.

Proč je to důležité

Nabíjení elektromobilů pomocí solárních panelů je velmi výhodné a ekologické, protože auto dobíjíte zdarma a z obnovitelného zdroje energie. Pokud máte solární elektrárnu a elektrické auto, dobíjejte doma co nejčastěji. 

Vlastní dobíječka od E.ON Drive

Společně zřídíme dobíjecí stanici ve vaší firmě, obci nebo domácnosti. A když budete chtít, z vaší soukromé dobíječky umíme udělat veřejnou. Pokud byste ale rádi svůj elektromobil jen výhodně dobíjeli, ani to není problém. Zaregistrujte se do E.ON Drive.

Co je dobré vědět

Elektromobil můžete nabít z běžné zásuvky, která je napájena energií ze solárního panelu se střídačem. Nutná je ale i speciální řídící jednotka pro nabíjení podle přesných požadavku elektromobilu a produkce energie ve vaší elektrárně. 

Dnes už jsou na trhu dostupné celé systémy pro dobíjení pomocí solárních panelů. Elektrárnu v podobě pergoly představila už automobilka BMW. Elektřinu lze navíc použít pro celou domácnost.

Mohlo by vás také zajímat

Jaké jsou dotace na fotovoltaiku
Dotace na solární zařízení do rodinného domu můžete čerpat v programu Nová zelená úsporám. S tou vám v E.ONu rádi pomůžeme.  
Víc najdete tady
Jaké využití má sluneční energie v domácnosti
Slunce vám doma může ohřívat vodu, vyrábět elektřinu, nebo třeba temperovat dům.
Víc najdete tady
Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl
Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete tady