Co je to inteligentní dům?

  1. Inteligentní dům představuje komfortní a pohodlný způsob moderního bydlení.  
  2. Disponuje pokročilými technologiemi a aplikacemi, které umožňují ovládat domácí spotřebiče na dálku.  
  3. Kdykoli s pomocí chytrého telefonu nebo tabletu vypnete a zapnete topení, osvětlení nebo jiné technologie.

Jako inteligentní dům se označuje takový dům, v němž je instalována řada chytrých technologií, které by vám měly ulehčovat život. Inteligentní dům ovládáte dálkově - třeba vypnete topení, pokud zrovna nikdo není doma. Anebo naopak s časovým předstihem rozehřejte radiátory, abyste se vrátili do příjemně vyhřátého bytu. „Smart home“ čili inteligentní dům vás přivítá tak, jak ho prostřednictvím svého mobilu nebo tabletu nastavíte. Ovládání probíhá na základě programu, který je vyvinutý pro inteligentní dům a komunikuje s připojenými spotřebiči. Od nich získává informace, které zpracovává a řídí se vašimi požadavky.

Inteligentní domy jako součást chytré sítě

Správné reakce očekáváme od svých přátel a kolegů, ale také od moderních technologií. Na pružné komunikaci a účinné spolupráci stojí lidský kolektiv, stejně jako takzvaná smart grid. Chytrá síť prostřednictvím digitálních měřidel a informačních technologií lépe propojuje výrobce, distributory a spotřebitele energie. Inteligentní dům je ideální součástí systému. Co když elektrárny vyrábějí přebytek energie, ale spotřebitelé mají vypnuté bojlery a přímotopy? V chytré síti snadno zjistíte, že cena elektřiny klesá na nízký, neboli levnější tarif. Smart grid pomáháme budovat například v Písku.

Nelamte si hlavu se sháněním elektrikáře

Najdeme vám spolehlivého odborníka vždycky, když ho budete potřebovat, a přidáme vám na jeho služby až 3 000 korun ročně. Zařídí pro vás třeba opravy velké bílé elektrotechniky nebo revizi bojleru, tepelného čerpadla i vaší fotovoltaické elektrárny. Stačí si u nás sjednat prémiový tarif Komplet elektřina.

Chci tarif Komplet elektřina

Mohlo by vás také zajímat:

Může světlo z LED žárovek škodit lidskému zdraví?

LED žárovky produkují modré světlo, a to může skutečně u citlivějších osob narušovat spánkový rytmus.
Víc najdete tady

Podle čeho poznáte nejlepší LED žárovky GU10?

Osvětlení pro běžné síťové napětí (230 V), jsou nejvhodnější LED žárovky GU10, označené podle 10milimetrové šířky jejich patice.
Víc najdete tady

Kolik ušetří kvalitní LED žárovky G4?

LED žárovky G4 jsou malé.  LED svítidla G4 obvykle sedí jen do některých koupelnových skříněk, toaletních stolků nebo kuchyňských linek.  
Víc najdete tady