Kde probíhá recyklace stavebního odpadu?

- Na území ČR je ročně vyprodukováno zhruba 14 milionů tun stavebního odpadu, jehož separaci mají na starosti recyklační střediska.
- Některé oborové společnosti založily ARSM (Asociaci pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v České republice) a doporučují specializovanou burzu recyklátů.
Recyklace stavebního odpadu snižuje náklady
Efektivnějším zužitkováním vlastních zbytků chráníme přírodní zdroje, zlevňujeme výrobu a také koncové ceny nových produktů. Nejběžnějším způsobem recyklace stavebního odpadu je drcení. Podle lokality můžeme rozdělit práce následovně:
-
Recyklace stavebního materiálu na stavbě, čili přímo v místě vzniku. Podmínkami jsou vhodné prostory a souhlas orgánů státní správy. Výhoda – minimální náklady za odvoz materiálu a skládkovné, možnost okamžitého využití recyklátu. Nevýhoda – formality a ztráta času při shánění úředního souhlasu.
-
Recyklace stavebního materiálu ve specializované firmě, kam doputuje například prostřednictvím obecního sběrného dvoru. Začíná tříděním, pokračuje zpracováním a vrcholí prodejem recyklátů. Výhoda – minimální ekologická zátěž stavby, málo formalit. Nevýhoda – finanční náročnost, která zahrnuje náklady na zpracování a dopravu.

Neplaťte za energii víc, než musíte
U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.