E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Proč je dobré odebírat zelenou elektřinu?

Tipy a triky Elektřina Životní prostředí
  • Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů, tedy ze slunce, větru, vody nebo biomasy.
  • Odběrem zelené elektřiny šetříte životní prostředí.
  • Mezi běžnou a zelenou elektřinou je jen nepatrný cenový rozdíle.

Na zelenou elektřinu může přejít jakákoli domácnost v České republice a přispět tak k ochraně životního prostředí. Většina elektřiny se u nás pořád vyrábí z uhlí. Jeho spalování ale výrazně znečišťuje životní prostředí a ovlivňuje klima. Naopak zelená elektřina pochází z obnovitelných zdrojů, jako je voda nebo slunce. K naší planetě je tedy daleko šetrnější.

Obnovitelné zdroje jsou jasnou volbou

Podívejme se na to trochu podrobněji. Při spalování uhlí vzniká velké množství CO2. neboli oxidu uhličitého. Čím víc se ho dostává do vzduchu, tím rychleji probíhají procesy globálního oteplování. Hodně elektřiny v Česku vyrábí i jaderné elektrárny. Ty sice CO2 neprodukují a nepřispívají k zahřívání planety, mají ale jiný problém. Vytváří nebezpečný radioaktivní odpad, který se musí někam ukládat.

Z toho jasně vyplývá, že zelená elektřina, která pochází čistě z obnovitelných zdrojů, je pro naši planetu volbou číslo jedna. Sluneční, větrné a vodní elektrárny ani bioplynové stanice neprodukují škodlivé emise ani CO2.

Podporujte ekologické výrobce energie

Využíváním zelené elektřiny podporujete domácí ekologické výrobce energie. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete elektřinu ze slunce, vody nebo třeba z bioplynových stanic.

Zajímá vás, jak se zelená elektřina dostane od výrobce až k vám do zásuvky? Přečtěte si víc o tom, jak odběr čisté energie funguje.

Zelenou elektřina je nyní navíc levnější než běžný elektrický proud. Větší zodpovědnost za životní prostředí a ekologický životní styl vás tedy nebude stát nic navíc, a naopak se zelenou elektřinou ještě ušetříte. 

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!