Na jakou střechu umístit solární panely

  1. Fotovoltaické solární panely můžete nainstalovat na všechny tvary a typy střech.
  2. Ideální je střecha orientovaná na jih, naopak na severní stranu nemá instalace solárních panelů smysl.
  3. Na ploché střeše je nutné panel přizvednout do správného úhlu. 

Proč je to důležité 

Orientace střechy rozhoduje o tom, kolik slunečního světla na solární panely dopadá a kolik vyrobí elektřiny. Ideální je samozřejmě šikmá střecha skloněná k jihu, naopak na severní části střechy nemá instalace fotovoltaiky smysl. Dobrý dodavatel si vždy nejprve váš dům prohlédne a doporučí nejvhodnější část střechy, kam se hodí fotovoltaiku instalovat.  

Buďte soběstačnější s vlastní elektrárnou 

Solární elektrárnu pro vás navrhneme, postavíme ji, a ještě vám na ni pomůžeme získat dotaci. K tomu od nás zdarma dostanete servisní prohlídku po 2 a po 4 letech od instalace. 

Co je dobré vědět 

  • Když si fotovoltaický systém pořídíte, investice se vám může vrátit už za 7 let. Solární panely na střeše vám mohou vyrobit velkou část vaší roční spotřeby elektřiny a navíc na ně můžete využít dotace. Nebojte se ani papírování, všechno vyřídíme za vás.
  • Častým místem pro montáž solárních panelů jsou sedlové střechy. Panely se umísťují na tu část střechy, která je orientovaná na jih, jihozápad nebo jihovýchod. 
  • Instalace na ostatní strany je samozřejmě možná, ale snižuje energetický výnos. U západních nebo východních stran lze však tuto situaci řešit přizvednutím panelů směrem k jihu. Přizvednutí panelů se provádí také u nižšího sklonu střechy, tedy méně než 15 °.
  • Pro montáž panelů je doporučen sklon 15 °. Na sedlové střechy, které dosahují sklonu nad 15 °, je možné panely instalovat najednou souběžně se střešní krytinou bez nadstavbových konstrukcí.  
  • Fotovoltaické solární panely můžete umístit i na plochou střechu administrativní budovy, panelového nebo rodinného domu. Součástí instalace panelů v takovém případě bude speciální kovová konstrukce k jejich přizvednutí

Mohlo by vás také zajímat:

Co je to zelená elektřina
Zelená elektřina pochází z obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady
Jak funguje odběr zelené elektřiny
Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady
Jak moc obnovitelné zdroje prodraží elektřinu
V každé kilowatthodině elektřiny automaticky platíte příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady