E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké výhody má ekologické zemědělství?

  • Ekologické zemědělství klade důraz na zachování přírodních koloběhů.

  • Dává přednost kvalitě produkce před její kvantitou.

  • Obecně se vyznačuje etickým přístupem ke zvířatům, životnímu prostředí a udržení biodiverzity.

Ekologické zemědělství klade důraz na úrodnostní vlastnosti půdy, respektování přirozeného přírodního koloběhu, potřeb zvířat a celkovou šetrnost k přírodě. Nepoužívá umělá hnojiva, chemické postřiky ani hormony. Jde o systém hospodaření, který například k redukci plevelů, škůdců a chorob zakazuje používání syntetických pesticidů. Stejně tak přistupují ekologičtí zemědělci k hnojení půdy, a využívají tak pouze organická hnojiva (hnůj, močůvka). Syntetická dusíkatá hnojiva a lehce rozpustná fosforečná hnojiva, která se v zemědělství běžně užívají, jsou v ekologickém zemědělství zcela zakázána. Produkty ekologického zemědělství se označují jako „biopotraviny“. Od roku 1994 je ekologické zemědělství součástí politiky udržitelného rozvoje Evropské unie.

Ekologické zemědělství v České republice je chráněno zákonem č. 242/2000 Sb. Jeho produkty u nás označuje štítek „produkt ekologického zemědělství“. Česká republika však stále patří mezi země, kam je velké množství biopotravin hojně dováženo ze zahraničí.

TIP

Využijte solární energii a ušetřete až 75 % ročních nákladů na ohřev teplé vody v domácnosti. Slunce pracuje zadarmo, navíc na fotovoltaický systém pro ohřev vody můžete získat dotaci až 105 000 Kč. Dotaci samozřejmě vyřídíme za vás! Více na Fotovoltaikabezstarosti.cz.

Výrobci biopotravin a ekologičtí zemědělci musejí být registrováni na Ministerstvu zemědělství a podléhají pravidelným kontrolám kontrolních organizací. Ministerstvo zemědělství je také garantem pro dodržování pravidel ekologického zemědělství v národní i evropské legislativě. Ekologičtí zemědělci mají nárok na národní dotaci v programu Rozvoj venkova.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.